1. HABERLER

  2. HABER

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Japonya'da 80 Kadın Üniversitesi Var, Bu Konu Bizim İçin de Önemli
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Japonya'da 80 Kadın Üniversitesi Var, Bu Konu Bizim İçin de Önemli

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Japonya'da 80 Kadın Üniversitesi Var, Bu Konu Bizim İçin de Önemli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da 8.Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet töreninde önemli açıklamalar yaptı. Hükümet olarak sadece adaletin peşinde olduklarını belirten Cumhurbaşkanı, bütün terör örgütlerinin aynı bataklıktan beslenen parazitler olduğunu söyledi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara 8. Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet töreninde önemli açıklamalar yaptı. Türk milletinin tarih boyunca yaşadığı zulüm ve ihanete rağmen ötekileştirme ve ayrımcılık gibi bir yanlışa düşmediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin sadece adalet peşinde olduğunu dile getirdi. Eli kanlı terör örgütlerinin hepsinin aynı bataklıktan beslenen parazitler olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin bu tuzağa asla düşmeyeceğini ifade etti.

Yaklaşık 150 Bin Öğrenci Mezun Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'de bugüne kadar burslar sayesinde eğitim-öğretim gören ve mezun olan öğrenci sayısının 150 bine ulaştığını belirterek, çeyrek asır önce uluslararası öğrenci projesinin temellerini atan 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'a teşekkür etti. Şu anda Türkiye bursları programına başvuru yapan 147 bin öğrenci olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, programın asıl amacına yavaş yavaş ulaşmaya başladığını söyledi.

2023 Yılında 200 Bine Çıkaracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasının devamında şu anda Türkiye'nin 182 ülkeden 150 bin öğrenciye ev sahipliği yaptığını belirterek, 2023 yılında bu sayıyı 200 bine çıkarmayı hedeflediklerini dile getirdi. G-20 zirvesi için gittiği Japonya'da 80 tane kadın Üniversitesi olduğunu öğrendiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, YÖK Başkanı'na bu konunun Türkiye içinde önem arz ettiğini hatırlatmak istediğini ifade etti. Kendi lise yıllarında Türkiye'de de kız liseleri ve erkek liseleri olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonrasında bunların karıştırıldığını dile getirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.