Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İlgili Gafıyla Konuşulan Oğuz Haksever’in Emekliliğini İstediği İddia Edildi

NTV spikeri Oğuz Haksever geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili yaptığı gafla uzun süre gündemde kalmıştı. NTV’nin duayen isimlerinden olan Oğuz Haksever’in emekliliğini istediği öne sürüldü.

08.07.2019 - 21:08
08.07.2019 - 21:36
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Deneyimli gazeteci NTV spikeri Oğuz Haksever’in emekliliğini istediği iddia edildi. 2000 yılında NTV kanalında çalışmaya başlayan ve o günden bu yana kanalda birçok pozisyonda görev alan deneyimli gazeteci, geçtiğimiz günlerde bir program sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili yaptığı gafla uzun süre konuşulmuştu.

Erdoğan Gafı Çok Konuşulmuştu

NTV spikeri Oğuz Haksever, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yassıada ziyareti sırasındaki açıklamaları ekrana verilirken yaptığı gafla uzun süre gündemde kalmıştı. Deneyimli gazeteci program sırasında mikrofonun açık olduğunu fark etmeyerek, “Neresi yaslı ada be. Canına okumuşsun…” ifadelerini kullanmıştı. Oğuz Haksever, bu haberin yayılmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan özür dilemiş ve tepkisinin Erdoğan’a değil, projeyi hazırlayanlara yönelik olduğunu dile getirmişti. Gafları ile sık sık konuşulan Oğuz Haksever yine geçtiğimiz ay mikrofonun açık olduğunu fark etmeyerek rejiye tepki göstermiş ve kısa sürede bu video internette viral olarak yayılmıştı.

Oğuz Haksever Kimdir?

Oğuz Haksever 20 Mart 1957 tarihinde Gaziantep’te doğdu. 1974 yılında Çankaya Lisesi’nden mezun olan Haksever, 1974- 1979 yılları arasında Ankara İktisadi Ve Ticari İlimler Akademisi’nin İşletme Fakültesi’nde eğitim gördü. Buradan mezun olduktan sonra Amerika’da Texas A&M Üniversitesi’nde dil eğitimi alan Haksever, “Uluslararası Ticari Bilimler Ekonomi Öğrenciler Birliği” sınavına girdi ve kazandı. Bu sınavı kazanan Haksever daha sonra Norveç’te bir petrokimya tesisinde 3 ay işletme staj yaptı. Deneyimli gazeteci 2000 yılından bu yana NTV kanalında çeşitli pozisyonlarda çalışmaya devam ediyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim