Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Zirve Toplantısı’na Katılmak Üzere Saray Bosna’ya Gidiyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 8-9 Temmuz 2019 tarihlerinde Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Zirve Toplantısı'na katılmak üzere Saray Bosna’ya gideceği belirtildi.

07.07.2019 - 13:58
07.07.2019 - 16:17
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı yazılı bir açıklama yaparak, Türkiye’nin Balkan ülkelerinin tamamını kapsayan ve Balkanlar’da Barış, refah ve istikrara atfettiği önem çerçevesinde bölgede ilk ve tek işbirliği platformu olan Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci’ne başından bu yana etkin bir şekilde destek verdiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Saray Bosna’ya Gidiyor

Açıklamanın devamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 8-9 Temmuz 2019 tarihlerinde Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Zirve Toplantısı’na katılmak üzere Bosna Hersek’in başkenti Saray Bosna’ya gideceği belirtildi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı açıklamasının devamında, toplantı kapsamında Balkanlar’da ticaret, ekonomi, ulaştırma ve altyapı alanları başta olmak üzere iş birliğinin geliştirilmesine yönelik atılabilecek adımların ele alınacağı belirtildi.

Askerleri Ziyaret Edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantı vesilesi ile Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleri ve bazı katılımcı ülke liderleri ile ikili görüşmeler yapacağının belirtildiği açıklamada, aynı zamanda Butmir’de konuşlu Avrupa Birliği’nin ALTHEA Harekâtı Türk Temsil Heyeti Başkanlığı komutasında barışı koruma görevlerini yerine getiren askerleri de ziyaret edeceği ifade edildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim