Cumhurbaşkanı Erdoğan Görüşme Sonrası Net Konuştu

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
22 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Suriye’de yaşanılan problemlerin masaya yatırılması ve çözüm bulunması nedeniyle gerçekleştirilen zirveye katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, net açıklamalarda bulundu. Bilindiği üzere Soçi’de düzenlenen zirveye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani de katılmıştı. Üçlü zirve sonrasında yapılan görüşmeler itibariyle Suriye’deki problemlerin barışçıl yolla düzeltilmesi gerektiği savunuldu. Üç devlet büyüğünün Suriye için yaptığı ortak fikir ise barışçıl bir şekilde teröristlerden arındırılarak seçim yapılması oldu.

‘Teröristlerden Arındırmalıyız’

Konu ile ilgili açıklamalarda da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sözlerine ilk olarak Rusların misafirperverliğine teşekkür ederek başladı. Suriye’deki sorunun üç ülkeyi de olumsuz bir şekilde etkilediğin belirten Erdoğan, ‘Türkiye ve diğer ülkelerin yakaladığı ivme hiç şüphesiz yeni anlaşmaların da önünü açmaktadır. Değerli dostlarım Ruhani ve Putin ile çeşitli konularda görüşmeler yaparak özellikle Suriye konusunu ele aldık. Bilindiği üzere Suriye’de atılan ateşkes adımları özellikle masum vatandaşların selameti için oldukça önemlidir. Liderler olarak Suriye’de yer alan durumun en iyi şekilde çözülmesinden yanayız. Önümüzdeki günlerde de Suriye konusunda yeni adımlar atılacağından emin olabilirsiniz’ sözlerini sarf etti.

‘Terör Örgütü ile Aynı Çatıda Olamayız’

Suriye’deki sıkıntıları terör örgütlerine mensup bireylerin oluşturduğunu da sözlerine ekleyen Erdoğan, ‘Suriye’deki sıkıntıların çözümü için her türlü adımı atmaya razıyız. Ancak bu terör örgütleri ile aynı masaya oturacağımız anlamına gelmemektedir. Onların bulunduğu hiçbir anlaşmada biz olmayız’ dedi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com