Cumhurbaşkanı Erdoğan Görüşme Sonrası Net Konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Soçi’de düzenlenen Suriye zirvesi sonrası açıklamalarda bulundu.

22.11.2017 - 22:04
16.06.2019 - 20:04
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Suriye’de yaşanılan problemlerin masaya yatırılması ve çözüm bulunması nedeniyle gerçekleştirilen zirveye katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, net açıklamalarda bulundu. Bilindiği üzere Soçi’de düzenlenen zirveye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani de katılmıştı. Üçlü zirve sonrasında yapılan görüşmeler itibariyle Suriye’deki problemlerin barışçıl yolla düzeltilmesi gerektiği savunuldu. Üç devlet büyüğünün Suriye için yaptığı ortak fikir ise barışçıl bir şekilde teröristlerden arındırılarak seçim yapılması oldu.

‘Teröristlerden Arındırmalıyız’

Konu ile ilgili açıklamalarda da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sözlerine ilk olarak Rusların misafirperverliğine teşekkür ederek başladı. Suriye’deki sorunun üç ülkeyi de olumsuz bir şekilde etkilediğin belirten Erdoğan, ‘Türkiye ve diğer ülkelerin yakaladığı ivme hiç şüphesiz yeni anlaşmaların da önünü açmaktadır. Değerli dostlarım Ruhani ve Putin ile çeşitli konularda görüşmeler yaparak özellikle Suriye konusunu ele aldık. Bilindiği üzere Suriye’de atılan ateşkes adımları özellikle masum vatandaşların selameti için oldukça önemlidir. Liderler olarak Suriye’de yer alan durumun en iyi şekilde çözülmesinden yanayız. Önümüzdeki günlerde de Suriye konusunda yeni adımlar atılacağından emin olabilirsiniz’ sözlerini sarf etti.

‘Terör Örgütü ile Aynı Çatıda Olamayız’

Suriye’deki sıkıntıları terör örgütlerine mensup bireylerin oluşturduğunu da sözlerine ekleyen Erdoğan, ‘Suriye’deki sıkıntıların çözümü için her türlü adımı atmaya razıyız. Ancak bu terör örgütleri ile aynı masaya oturacağımız anlamına gelmemektedir. Onların bulunduğu hiçbir anlaşmada biz olmayız’ dedi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim