Cumhurbaşkanı Erdoğan G-20 Zirvesinin Ardından Yayınlandığı Mesajını 7 Dilde Paylaştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Japonya'da gerçekleşen G20 zirvesi sonrası 7 dilde mesaj yayınladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında küresel gündemdeki konuların detaylı olarak ele alındığı toplantıların oldukça verimli geçtiğini söyledi.

29.06.2019 - 22:44
29.06.2019 - 22:44
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Japonya’nın Osaka kentinde düzenlenen ve bugün sona eren G-20 Liderler Zirvesi sonrasında sosyal medya hesabından mesaj yayınladı. 7 farklı dilde mesajını yayınlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirve kapsamında yaptığı ikili görüşmeler hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Zirve kapsamında küresel gündemdeki konuların detaylı bir şekilde ele alındığı son derece başarılı ve verimli bir toplantı olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, küresel ekonomi, terörle mücadele, dijitalleşme ve sağlık gibi birçok konuda Türkiye’nin yaptıklarını ve bakış açılarını gerek çoklu toplantılarda gerekse ikili görüşmelerde aktarma fırsatı bulduklarını belirtti.

Erdoğan’ın İkili Görüşmeleri

G20 zirvesinde ABD Başkanı Donald Trump, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Rusya devlet başkanı Vladimir Putin ve İngiltere başbakanı Theresa May ile gerçekleştirdiği ikili görüşmeler hakkında da açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile iki ülke arasındaki siyasi ve askeri ilişkilerin gelişimine büyük katkı sağlayacağını düşündüğü bir toplantı yaptıklarını ifade etti. Rusya devlet başkanı Vladimir Putin ile yaptıkları görüşme hakkında da bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye – Rusya ilişkileri daha ileri seviyeye getirmek konusunda mutabık kaldıklarını dile getirdi. Fransa Cumhurbaşkanı ile görüşmesinde Türkiye Fransa ilişkilerine dair birçok konuyu masaya yatırdıklarını belirten Erdoğan, İki ülke arasındaki sorunların çözümüne ve ilişkileri geliştirmeye yönelik ortak bir bakış açısına sahip olduklarını teyit ettiklerini ifade etti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim