Cumhurbaşkanı Erdoğan G-20 Zirvesi İçin Japonya’ya Hareket Etmeden Önce Önemli Açıklamalar Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan G20 zirvesi için Japonya'ya hareket etmeden önce gündeme dair önemli değerlendirmeler yaptı. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun parlamenter sisteme dönme çağrısını değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu işlerin bu kadar kolay olmayacağını söyledi.

26.06.2019 - 21:08
27.06.2019 - 12:23
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 zirvesi için Japonya’ya hareket etti. Hareketinden önce havalimanında önemli açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun parlamenter sisteme geri dönme çağrısı hakkında konuştu. Referandumun o kadar kolay şekilde alınacak bir karar olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, S-400 konusunda da Amerika Birleşik Devletleri’nin NATO ülkesi olduğunu belirterek ”Eğer NATO ülkeleri birbirine yaptırım uygulamaya başladıysa, doğrusu bunu bilmiyorum.” dedi.

Binali Yıldırım Kabineye Dönecek Mi?

Gazeteciler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a son dönemlerde gündeme gelen Binali Yıldırım’ın kabineye geri döneceği iddialarını sordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu iddialar hakkında yaptığı açıklamada, yeni yönetim sistemine göre oluşmuş bir yapı olduğunu belirterek, ortaya atılan bu iddiaların tamamen parti içerisinde fitne çıkarmak amaçlı olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasının devamında, bu tür söylemlere kimsenin kulak asmaması gerektiğini belirterek, “Ne zaman nerede kimi nasıl değerlendireceğimizi biz gayet iyi biliriz.” ifadelerini kullandı.

Abdullah Öcalan’a Yapılan Ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan terörist başı Abdullah Öcalan’ın İmralı’da yapılan ziyaret hakkında da konuştu. Türkiye’de hangi kurumun hangi şartlar altında çalışacağından yasalar tarafından belirlendiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, cezaevinde yatanlar için hangi kurum ziyaret müsaadesi verir ve hangi şartlarda bu ziyaret gerçekleşir bunların belli olduğunu söyledi. Terörist başı Abdullah Öcalan’ı ziyaret için Adalet Bakanlığı’na bir müracaat yapıldığını belirten Erdoğan, onunla ilgili olarak Adalet Bakanlığının ve hatta MİT’in çalışmalar yaptığını nasıl izin verileceği konusunda karar yetkisinin onlarda olduğunu ifade etti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim