Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Esed bir teröristtir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son olarak Astana ve Cenevre'deki barış görüşmeleri çerçevesinde Suriye halkının kendi kararını vermesi gerektiğini söyledi.

27.12.2017 - 16:54
27.12.2017 - 16:54
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son olarak Astana ve Cenevre’deki barış görüşmeleri çerçevesinde Suriye halkının kendi kararını vermesi gerektiğini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Esed zaten bir terörist olarak görünüyor. Esed ile aynı çatı altında yürümek artık imkansızdır.” ifadelerini kullandı.

Esed rejiminin Suriye topraklarında devlet terörü estirdiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan buna sessiz kalamayacaklarını söyleyerek Suriye halkının bunu asla kabul etmemesini söyleyerek Esed’in bir terörist olduğunu ifade etti. Afrika turunda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan temaslarında gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Esed Bir Teröristtir

Esed’in bir terörist olduğunu ve Suriye topraklarında devlet terörü işlediğine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kara gün dostu olarak ülkemiz her zaman Tunus’un yanındadır. Bunu özellikle belirtmek isterim. Kudüs ile ilgili olarak da daha başka planlarımız var. Bunları da yakın bir zamanda devreye sokacağız. BM Genel Kurulu da bunlardan biriydi ve bunda haklı olduğumuz bütün dünyaya göstermiş olduk. Burada amacımız Kudüs’tü. Dolar ve tehditlere karşı olduğumuzu bir kez daha tüm dünyaya kanıtladık. Sıra artık Filistin’de. Onları da artık tüm dünya yakın bir zamanda kabul etmiş olacak.”

“Suriye’de Esed ile birlikte yürümek artık imkansız bir hale geldi. Çünkü Esed, Suriye topraklarında devlet terörü işliyor. Vatandaşlarını öldürmüş olan bir Suriye başkanı ile bir araya gelmek olmaz. Bu bize ters düşer.” ifadelerine yer verdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim