Cumhurbaşkanı Erdoğan Canlı Yayında Konuştu: İmamoğlu’nu Bir Kez Daha Tebrik Ediyorum

İstanbul'da 23 Haziran'da yenilenen seçimlerin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk grup toplantısında önemli açıklamalar yaptı. İstanbul seçimlerini Binali Yıldırım'ın kazanmasını arzu ettiklerini, fakat İstanbul halkının kararının başlarının üstünde yeri olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu’nu bir kez daha tebrik etti.

25.06.2019 - 13:35
25.06.2019 - 14:42
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün katıldığı Ak Parti grup toplantısında 23 Haziran İstanbul seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP’li Ekrem İmamoğlu ile ilgili konuştu. İstanbul seçimleri sonucunda İstanbul halkının kararına saygı duyduklarını belirten Erdoğan, seçim sürecinde yaptığı çalışmalar ve mücadelesi için AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’a teşekkür etti. Seçim sonuçlarını değerlendiren Erdoğan, milletin verdiği mesajları görmezden gelemeyeceklerini ifade etti. Grup toplantı çıkışında gazetecilerin sorularına yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “bu sonucun ardından bir kabine değişikliği olur mu” sorusuna bunun olmayacağını söyleyerek yanıt verdi.

Ekrem İmamoğlu’nu Tebrik Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti grup toplantısında yaptığı konuşmasında pazar günü yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin İstanbul’a ve ülkeye hayırlı olmasını dileyerek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nu bir kez daha tebrik etti. İstanbul halkının kararına saygı duyduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptıkları siyasette millete küsmek gibi bir şeyin söz konusu olmayacağını dile getirdi. 31 Mart seçimlerinin tespit edilen hatalar nedeniyle YSK tarafından iptal edildiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart seçimlerinde belediye meclisinde AK Parti’nin kazandığını ve ardından yapılan komisyon seçimlerinde tamamı ile AK Parti tarafından alındığını söyledi.

Binali Yıldırım’a Teşekkür

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının devamında AK Parti adayı Binali Yıldırım’ın İstanbul seçimlerini kazanmasına arzu ettiklerini belirterek, kendisine gayreti ve mücadelesi için teşekkür etti. Binali Yıldırım’ın İstanbul’da göreve bürokrat olarak başladığını ve bugüne kadar görevini devam ettirdiğini söyleyen Erdoğan, tecrübelerini ve projelerini hayata geçirmek için aday olduğunu ancak İstanbul halkının takdirini bu şekilde gerçekleştiğini ifade etti. Kendileri için önemli olanın Milli iradenin en sağlıklı ve şaibesiz şekilde tecelli etmesi olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart’ın galibinin tartışmasız şekilde Cumhur ittifakı olduğunu belirterek AK Parti ve MHP’nin 31 Mart seçimlerini kazandığını söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim