Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında 6 saat süren MGK sonrası açıklama: Terörle mücadele kararlılıkla devam edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanan kritik Milli Güvenlik Kurulu Toplantısı tam 6 saat sürdü. Milli Güvenlik Kurulu toplantısının ana gündeminin terörle mücadele olduğu belirtilirken toplantının ardından yapılan yazılı açıklamada özellikle sınır güvenliği çerçevesinde barış koridorunun inşası için çaba harcanacağı belirtildi.

30.07.2019 - 23:26
31.07.2019 - 11:16
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan ve tam 6 saat süren Milli Güvenlik Kurulu toplantısının ardından yazılı bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada toplantıda Suriye sınırında oluşturulacak güvenli bölge, Irak’ın kuzeyinde devam eden operasyonlar, Fırat’ın doğusuna olası bir operasyon, ABD’nin F-35 kararı, Rusya tarafından teslim edilmeye başlanan S-400’ler ve Doğu Akdeniz’deki gelişmelerin ele alındığı belirtildi.

Toplantının ana gündemi terör

Milli Güvenlik Kurulu toplantısının ardından yayınlanan yazılı açıklamada toplantının ana gündeminin terör olduğu belirtildi. Toplantıda Türkiye’nin güvenliğini yakından ilgilendiren önemli iç ve dış gelişmelerin ele alındığı belirtilirken, milli birlik ve beraberliği tehdit eden terör örgütleri başta olmak üzere bütün örgütlere karşı yurtiçinde ve yurtdışında azim ve kararlılıkla mücadele hakkında Milli Güvenlik Kurulu’na bilgi sonu olduğu ve konunun bütün boyutlarıyla ele alındığı ifade edildi. Ayrıca açıklamanın devamında Kuzey Irak’ta terör örgütü PKK’ya karşı yürütülen Pençe-1 ve Pençe-2 Harekatlarının başarı ile devam ettiği belirtildi. Bölgenin tamamen terörden temizlenene kadar operasyonların devam edeceğine dikkat çekilirken, terörle mücadelede kararlılık mesajı verildi.

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim