Cumhurbaşkanı Erdoğan A Haber Spikeri Erkan Tan’ın İmamoğlu’na Tavırlarından Rahatsız

A Haber sunucusu Erkan Tan, canlı yayında İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu'na oğlum diyerek hitap etmiş ve herkesin tepkisini çekmişti. Erkan Tan'ın bu davranışından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da rahatsız olduğu ortaya çıktı.

28.06.2019 - 16:14
28.06.2019 - 16:56
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, katıldığı bir canlı yayında A Haber spikeri Erkan Tan’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı rahatsız ettiğini söyledi. CNN Türk’te Hande Fırat’ın sunduğu Gece Görüşü programına katılan Abdül Abdülkadir Selvi, seçim boyunca iktidara yakın medyanın kullandığı dilin AK Parti’yi de rahatsız ettiğini dile getirdi. Selvi açıklamasında, A haber sunucusu Erkan Tan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’na “oğlum” diye hitap etmesinin AK Parti MYK’da gündeme geldiğini belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu üsluptan rahatsız olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rahatsız

Canlı yayında önemli açıklamalar yapan Abdülkadir Selvi, İstanbul’da milyonlarca kişinin oyunu alarak Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu için canlı yayında oğlum diye hitap eden bir programcı olduğunu belirterek bu rahatsızlığın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da dile getirildiğini ifade etti. AK Parti’nin görüşlerini temsil imkanı olan kişilerin ortaya koyduğunu, fakat kitlelerin böyle anlamadığını belirten Selvi, seçim süreci boyunca AK Parti’ye yakın medyanın kullandığı dilin oldukça negatif ve kirli olduğunu dile getirdi. Medyanın kullandığı bu dilin AK Parti’ye büyük zarar verdiğini belirten Abdülkadir Selvi, AK Parti’nin kökenlerinden, geleneklerinden gelen kucaklayıcı ve sevginin ön planda olduğu bir dil yerine ekrandan insanları tehdit eden bir dil kullanıldığını söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim