Cumhurbaşkanı Erdoğan 83 yaşında vefat eden Prof. Dr. Emin Işık’ın cenaze törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 83 yaşında hayatını kaybeden İlahiyatçı Profesör Doktor Emin Işık için Şişli Camii'nde düzenlenen cenaze törenine katıldı.

02.08.2019 - 15:39
02.08.2019 - 15:39
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 83 yaşında vefat eden İlahiyatçı Profesör Doktor Emin Işık’ın Şişli Camii’nde cuma namazının ardından düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Cuma namazını burada kıldı

Öğlen saatlerinde Üsküdar Kısıklı’da bulunan konutundan ayrılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şişli Camii’ne geldi. Cuma namazını burada kılan Erdoğan, namazın ardından Profesör Doktor Emin Işık’ın cenaze törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra cenaze törenine Bilal Erdoğan, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti İstanbul milletvekili Hamdi Çamlı, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Necati Karagöz, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal bahçıvan ve Profesör Işık’ın yakınları katıldı.

1966 yılından beri tanırım

Cenaze namazının ardından kısa bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Işık’ın 1966 yılından bu yana İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden hocası olduğunu belirterek kendisinin öğrencisi olmaktan müşerref olduğunu ifade etti. İmam Hatip Lisesi’ni bitirdikten sonra da zaman zaman birçok yerde buluşma imkanı bulduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Işık’a Allah’tan rahmet diledi. Cenaze töreninde bulunanlardan Işık için helallik isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz öğrencisiydik. Onun bizde hakkı var” ifadelerini kullandı. Profesör Doktor Işık’ın cenazesi törenin ardından Zincirlikuyu mezarlığında defnedildi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim