Cumhurbaşkanı Erdoğan 2016 Sayıştay Raporu’nda Ekrem İmamoğlu Detayını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Haziran tarihinde İstanbul’da yenilenecek olan seçimle ilgili çalışmalarına devam ediyor. Tarihi buluşma sırasında Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım arasında konuşulan belediyelerin borcuna ilişkin bir yorum da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Sayıştay raporu tartışmaları sürerken Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2016 Sayıştay raporunda Ekrem İmamoğlu’nun Belediye Başkanlığı görevini yaptığı Beylikdüzü Belediyesi’nin 11 adet […]

20.06.2019 - 18:42
20.06.2019 - 18:42
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Haziran tarihinde İstanbul’da yenilenecek olan seçimle ilgili çalışmalarına devam ediyor. Tarihi buluşma sırasında Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım arasında konuşulan belediyelerin borcuna ilişkin bir yorum da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Sayıştay raporu tartışmaları sürerken Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2016 Sayıştay raporunda Ekrem İmamoğlu’nun Belediye Başkanlığı görevini yaptığı Beylikdüzü Belediyesi’nin 11 adet kamu zararına yol açan işleminin tespit edildiğini duyurdu.

İstanbul Bahçelievler’de toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedefinde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu vardı. Ekrem İmamoğlu’na 2016 Sayıştay raporu ile yüklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İmamoğlu’nun Belediye Başkanlığı sırasında Beylikdüzü Belediyesi’nin 11 adet kamu zararına yol açan işleminin tespit edildiğini ve Sayıştay tarafından rapor düzenlendiğini söyledi.

Otelde Gizli Buluşmaya Tepki

Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu’nun bir araya geldiği tarihi buluşma öncesinde programın moderatörü İsmail Küçükkaya ve Ekrem İmamoğlu’nun bir otelde buluşmasına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşme sırasında Ekrem İmamoğlu’nun soruları aldığını ve hazırlıkları yaparak akşam programa çıktığını iddia etti. Bu yalanın yatsıya kadar bile yanmadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pazar günü yapılacak olan seçimlerde mumu tamamen söndüreceklerini söyledi.

2016 Sayıştay Raporu Üzerinden Yüklendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun her fırsatta Sayıştay raporlarından söz ettiğini belirterek, Beylikdüzü belediye başkanlığı döneminde 2016 yılında 11 adet kamu zararına yol açan işlem tespit edildiğini ve Sayıştay tarafından bunun raporlandığını söyledi. Ekrem İmamoğlu’nun Sayıştay raporu ile tespitli bir şekilde sicilinin bozuk olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, hakkı olmadığı halde Anıtkabir defterine Belediye Başkanı sıfatıyla imzaladığını ve Anıtkabir yöntemi tarafından o sayfanın defterden alındığını dile getirdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim