Cumhurbaşkanı Erdoğan: 1,5 milyon kişiye istihdam sağladık

İstihdam Şurası Ödül Töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 1 yıl içerisinde 1,5 milyon kişiye istihdam sağladıklarını söyledi.

14.12.2017 - 15:55
14.12.2017 - 15:55
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İstihdam Şurası Ödül Töreninde konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündemi de tutmaya özen gösterdi. İş adamlarına +2 istihdam çağrısında bulunan Erdoğan bunun bir an önce gerçekleştirilmesini istedi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın İstihdam Şurası Ödül Töreninde gerçekleştirdiği konuşmasının ardından kürsüde Cumhurbaşkanı Erdoğan’da yer aldı. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından bazı satır başları:

“Çalışma ve iş dünyamızda gösterdiğimiz başarı ile övünmeye devam ediyoruz. Ben buradan herkesi ve tüm vatandaşlarımızı selamlıyorum. İstihdam seferberliği ile gerçekleştirdiğimiz atılımlar sayesinde 1,5 milyon kadar kişiye iş imkanı sağladık. Bu ülkemiz adına tarihe geçmesi gereken bir rekordur. Ülkemiz ayrıca son çeyrek dilimde yüzde 11 seviyelerinde büyüme göstererek dünya ülkeleri arasında zirvede yer aldı. Bunu daha öncede belirtmiştik.”

“Biz her zaman milletimiz ve vatandaşımız ile birlikte tek bayrak altında toplandık. İstihdam seferberliği ile teşviklerinde öneminin farkındayız. Ülkemizin geleceğine yatırım da bulunarak gençlerimizin önünü açmayı hedef haline getirdik. Buna katkı sağlayan herkese şükranlarımı sunuyorum.”

“2023 projelerimize hızla ilerliyoruz. Bu hedefle ulaşırken bazı zorluklardan geçeceğimizin de farkındayız. Yılmadan ve yorulmadan bize destek olanlarla birlikte çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Yıl sonuna kadar da bu büyüme oranının daha da üzerine çıkmayı kendimize hedef haline getirdik. Büyüme oranımızı ikiye katlayarak artık +2 istihdam sağlamak istiyorsak destek gerekiyor. Bizi kıskananları çatlatmak tek amacımız. Bu hızla ilerlemeye devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim