Cübbeli Ahmet Hoca ve İsmail Saymaz Arasında Siyaset Tartışması

Gazeteci İsmail Saymaz ve Cübbeli Ahmet Hoca sosyal medya üzerinden siyaset tartışmasına soyundu. 23 Haziran seçimleri öncesinde Cübbeli Ahmet Hoca’nın Ekrem İmamoğlu’na oy verenlerin haram işleyeceğiz yönünde fetvası olduğunu söyleyen İsmail Saymaz’a Cübbeli Ahmet Hoca da sosyal medya hesabından yanıt verdi. Twitter hesabından bir açıklama yapan Cübbeli Ahmet Hoca, gazeteci İsmail Saymaz’ın kendisine dokunmadan rahat […]

25.06.2019 - 1:15
25.06.2019 - 11:30
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Gazeteci İsmail Saymaz ve Cübbeli Ahmet Hoca sosyal medya üzerinden siyaset tartışmasına soyundu. 23 Haziran seçimleri öncesinde Cübbeli Ahmet Hoca’nın Ekrem İmamoğlu’na oy verenlerin haram işleyeceğiz yönünde fetvası olduğunu söyleyen İsmail Saymaz’a Cübbeli Ahmet Hoca da sosyal medya hesabından yanıt verdi. Twitter hesabından bir açıklama yapan Cübbeli Ahmet Hoca, gazeteci İsmail Saymaz’ın kendisine dokunmadan rahat edemediğini belirterek daha önce yaptığı paylaşımlarda İsmailağa Cemaati ve Cübbeli Ahmet Hoca olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri konusunda Binali Yıldırım’a destek verdiklerini ve bu desteğin nedenini açıkladıklarını ifade etti. Cübbeli Ahmet Hoca, İsmail Saymaz’ın söylediklerini yalanlayarak attığı hiçbir tweetinde İmamoğlu’na verilen oylar için haram ifadesi kullanmadığını söyledi.

Ben Böyle Bir Konuşma Hatırlamıyorum

Cübbeli Ahmet Hoca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada daha önce böyle bir konuşmasının olduğunu hatırlamadığını ama buna rağmen konuşmalarında böyle bir bölüm bulunup bulunmadığı konusunda inceleme yapılmasını istediğini belirtti. Kendisinin bazen 2-3 saat boyunca hızlı şekilde konuştuğunu belirten Cübbeli Ahmet Hoca, yaptıkları incelemeler sonucunda da böyle bir şey bulamadıklarını dile getirdi. Eğer Ekrem İmamoğlu’na oy vermek haramdır şeklinde bir ifadesinin herhangi bir kaydı varsa İsmail Saymaz’ın bulmasını İstediğini söyleyen Cübbeli Ahmet Hoca, bunu bulamaması durumunda ne hale düşeceğini kendisinin düşünmesi gerektiğini söyledi.

İsmail Saymaz’dan Yanıt Geldi

Cübbeli Ahmet Hoca’nın sosyal medya hesabından yaptığı bu açıklamanın hemen ardından İsmail Saymaz sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak Cübbeli’ye cezaevi günlerini hatırlattı. Cübbeli Ahmet Hoca’nın daha önce yaptığı söylemler üzerine yüklenen İsmail Saymaz, cezaevindeyken CHP’lilerin Cübbeli Ahmet Hoca’ya sahip çıktığını öne sürdü.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim