Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Cübbeli Ahmet Hoca gözaltına mı alındı? Yolladığı ses kaydı olay oldu

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada Türkiye'deki Selefi derneklerinin ilk savaşı için hazırlık yaptığını iddia etmişti. Bu iddiaların ardından Cübbeli Ahmet Hoca'nın gözaltına alındığı yönünde haberler çıkmaya başladı. Peki Cübbeli Ahmet Hoca gözaltına mı alındı? Cübbeli Ahmet Hoca yayınladığı bir ses kaydı ile gözaltına alındığı iddialarını yalanlarken İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadeye çağrıldığı öğrenildi.
Eklenme:
 Cübbeli Ahmet Hoca gözaltına mı alındı? Yolladığı ses kaydı olay oldu

Kamuoyunun Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanıdığı Ahmet Mahmut Ünlü, geçtiğimiz günlerde daha önce söylediği iddiasını bir kez daha tekrarlamış ve Türkiye’de 2 bin Selefi Derneği’nin pompalı silahlarla iç savaşa hazırlık yaptığını öne sürmüştü. Bu iddiaların ardından Cübbeli Ahmet Hoca’nın gözaltına alındığı öne sürülürken Ahmet Mahmut Ünlü bir ses kaydı yayınlayarak bu iddiaları yalanladı. Cübbeli Ahmet Hoca’nın ifade vermek üzere İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından çağrıldığı öğrenildi. Gözaltına alındığı iddialarına bir ses kaydı ile yalanlayan Cübbeli Ahmet, “Gözaltıma alındığıma dair bazı haberler dolaşıyor. Böyle bir şey yok. Emniyetten bilgime başvurulmak üzere davet edildim. Buna icabet edeceğim” ifadelerini kullandı.

Paniğe kapılmaya gerek yok

Cübbeli Ahmet Hoca gözaltına alındı haberlerinin çıkmasının ardından Twitter hesabından bir ses kaydı paylaşan Ahmet Mahmut Ünlü, ses kaydında “Gözaltıma alındığıma dair bazı haberler dolaşıyor. Böyle bir şey yok. Aslında sizlere görüntülü bir şekilde ulaşmak isterdim. Yanımda bunu yapacak kimse yok. Çok kişi arıyor. İnsanları paniğe sokmamak adına ses kaydı almak istedim. Emniyetten bilgime başvurulmak üzere davet edildim. Buna icabet edeceğim. Arkadaşlarımız yanlış bilgilerle paniğe kapılmasınlar.” diye konuştu.

İfadeye çağırıldı

Cübbeli Ahmet Hoca’nın bir televizyon programında kullandığı ifadelerin ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadeye çağrıldığı öğrenildi. Türkiye’de 2 bin civarı Selefi yanlısı derneğin bulunduğunu ve ilahlı alındığını öne süren Cübbeli Ahmet Hoca’nın bu iddiaları üzerine soruşturma başlatan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Ahmet Mahmut Ünlü’ye tebligat göndererek bilgisine başvurulmak üzere emniyete davet etti.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Zuhal Topal’la Sofrada 21 Ekim Çarşamba puanları! Bugün Zuhal Topal kaç verdi?
21 10 2020 - 14:59
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 14 Ekim Çarşamba Konukları kim? Ebru Polat kimdir?
14 10 2020 - 08:23
Pastırma sıcakları nedir? Pastırma yazı ne zaman başlayacak?
13 10 2020 - 10:47
Doğan Şentürk Fatih Portakal’ı çabuk sildi! Fatih Portakal gidince FOX Haber’in reytingleri yükseldi
9 10 2020 - 10:38
ABD Başkanı Trump korona oldu Simpsonlar bir kez daha TT’nin zirvesinde
2 10 2020 - 10:38
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 2 Ekim Cuma konukları kim? Bol Eğlenceli konuklar geliyor
2 10 2020 - 09:06
Yorum Yap