Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Çocuklarını terör örgütünden kurtarmak için HDP binası önünde eylem yapan ailelerin sayısı 13’e yükseldi

Eklenme:
 Çocuklarını terör örgütünden kurtarmak için HDP binası önünde eylem yapan ailelerin sayısı 13’e yükseldi

Diyarbakır’da çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan aileler, çocuklarının kaçırılmasında HDP’nin aracı olduğunu iddia ederek 3 Eylül tarihinde Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatmıştı. Anneler Fevziye Çetinkaya, Remziye Akkoyun ve Ayşegül Biçer’in HDP İl Başkanlığı önünde başlattığı oturma eylemine katılım her geçen gün artıyor. Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde anne Necla Çur ve eşi Bedirhan Çur ile Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinden Güzide Demir de çocuklarının terör örgütü tarafından dağa kaçırıldığını iddia ederek bugün oturma eylemine katıldı. Şu anda eyleme katılan aile sayısının 13’e yükseldiği öğrenildi.

Oğlumu 15 yaşındayken kaçırdılar

Ağrı’dan gelerek Diyarbakır’da ailelerin oturma eylemine katılan anne Necla Çur, 15 yaşındaki oğlumun 4 yıl önce terör örgütü tarafından dağa kaçırıldığını, oturma eylemi yapan aileleri televizyonda gördükten sonra evladının kurtarmak için eşi ile beraber katılmaya karar verdiklerini dile getirdi. Oğlunun terör örgütü tarafından kandırıldığını söyleyen anne, çocuğunu almadan hiçbir yere gitmeyeceğini dile getirdi. Terör örgütünün çocukları korkuttuğunu ve teslim olmaları durumunda ailelerine işkence yapılacağını söylediğini belirten anne, geçen yıl oğlunu almak için dağa gittiğini, yalvardığını, ağladığını ama oğlunu kendisine vermediklerini söyledi.

Defalarca tehdit edildik

Eşi ile beraber oğlunu görmek için defalarca girişimde bulunduklarını belirten baba Bedirhan Çur, ölümle tehdit edildiklerini belirterek çocuklarını almadan eyleme son vermeyeceklerini ifade etti. Çocuklarını görmeye gittiklerinde kafalarına silah dayandığını söyleyen baba, terör örgütünün vatan haini olduğunu devlete karşı ve kendi halkına karşı hain olduklarını dile getirdi. Oğluna geri dönmesi için seslenen baba, devletin hiç kimsenin burnunun kanamasını istemediğini ama terör örgütünün insanın başına silah dayandığını insanları öldürdüğünü dile getirdi.

Hacire Akar oğluna kavuşmuştu

Diyarbakır’da oğlu terör örgütü tarafından dağa kaçırılan anne Hacire Akar,  22 Ağustos tarihinde HDP’nin aracı olduğunu iddia ederek partinin il binası önüne gelmiş ve oturma eylemi başlatmış, oğlunu terör örgütünün elinden kurtararak 24 Ağustos tarihinde kavuşmuştu. Annenin bu cesareti oğlu terör örgütü tarafından kaçırılan diğer annelere de örnek oldu. Anneler, Fevziye Çetinkaya, Remziye Akkoyun ve Ayşegül Biçer 3 Eylül tarihinde HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binasına gelerek oturma eylemi başlattı.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Kardelen Kamışlı kimdir? Hotel Carmine nerede ve neler yaşandı?
11 09 2020 - 10:38
Ankara’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasağı olacak?
10 09 2020 - 11:32
Hafta sonu yasak gelen iller belli oldu mu? 12-13 Eylül 2020 hangi illerde yasak var?
8 09 2020 - 09:18
Uzman Çavuş Musa Orhan kimdir? Neden sosyal medyanın gündeminde?
26 08 2020 - 10:59
Nihat Hatipoğlu koronavirüse mi yakalandı? Sevenlerinden dua istedi
25 08 2020 - 09:46
Kadıköy’de polislerle tartışan Rana Batı’nın telefon numarası Yurtiçi Kargo çalışanı tarafından paylaşıldı
23 08 2020 - 14:13
Yorum Yap