Ekonomi

Citroen Ami Türkiye’ye geliyor

İlk olarak Fransa’da 6990 Euro karşılığında satılmaya başlanan, küçük ve bireysel kullanımlar için geliştirilen elektrikli araç Citroen Ami, şimdi Türkiye piyasasında da görülmeye başlanacak. Bireysel modellerin popülerlik yakalanması üzerine kurumsal için de çözüm sunan Ami, kiralama şirket odaklı bir satış planlaması ile gelecek. Aracın 300 TL ile 400 TL arasında değişen fiyatlar ile günlük bir şekilde kiralanması planlanıyor.

Citroin Ami lansmanı bugün!

Lansman sürecinin bugün itibariyle başlayacağı yeni araç modeli, internet üzerinden de satışa sunulacak. Aracın motorlu taşıtlar vergisi bedeli ise 200 TL.

Tam dolu batarya ile 75 kilometreye kadar menzil sunan elektrikli otomobil, saatte 45 kilometrelik bir hız yapıyor. Standart bir elektrik prizinden alınacak elektrik gücü ile 3 saatte tam kapasiteye ulaşabilen araç, çevreci olduğu gibi kompact ve küçük boyutlarda. Böylece şehir içinde kolayca park edilebiliyor. Türkiye’nin yeni elektrikli araçlarından bir tanesi olacak Citroen Ami için şu ana kadar herhangi bir etiket fiyatı paylaşılmadı. Ancak özellikle Türkiye’deki fiyatı büyük bir merak uyandırmış durumda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu