Çipli Meme Protezi Nedir? Meme Protezinin Avantajları Nelerdir?

NAVİGASYONÇipli Meme Protezi Nedir?Çipli Meme Protezlerinin Avantajları Nelerdir?Çipli Meme Protezi Nasıl Takılır?Kimler Çipli Meme Protezi Yaptırabilir? Her geçen gün gelişen güzellik teknolojisi sayesinde çok daha etkili sonuçlar veren uygulamalar ortaya konmaktadır. Başarılı estetik uygulamalarından biri olan meme estetiği uygulamasında ise yeni gelişmeler sayesinde çipli meme protezi uygulanmaya başlamıştır. Meme protezi, memenin şekline uygun olarak hazırlanmış […]

22.12.2018 - 19:26
22.12.2018 - 19:26
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Her geçen gün gelişen güzellik teknolojisi sayesinde çok daha etkili sonuçlar veren uygulamalar ortaya konmaktadır. Başarılı estetik uygulamalarından biri olan meme estetiği uygulamasında ise yeni gelişmeler sayesinde çipli meme protezi uygulanmaya başlamıştır.

Meme protezi, memenin şekline uygun olarak hazırlanmış olan balon şeklindeki yapılardır. yuvarlak şekilli olabildikleri gibi damla şeklinde olanları da vardır. meme yapısına ve şekline uygun olan hangisi ise o şekle sahip olan meme protezi seçilerek meme içerisine yerleştirilir.

Son teknoloji ürünü olan çipli meme protezleri ile meme protezi uygulamalarına yeni başarılar eklenmiştir.

Nano teknoloji ürünü meme protezleri çok sayıda avantajı beraberinde getiriyor.

Çipli Meme Protezi Nedir?

Meme protezi uygulamasında kullanılan protezler, yeni teknoloji sayesinde çip yerleştirilerek üretilebiliyor. Nano teknolojiyle üretilen protezlerin içerisinde ufak bir çip ekleniyor. Çip sayesinde protezin hangi tarihte yapıldığı, kimin protezi yerleştirdiği, ağırlığının ne kadar olduğu ya da herhangi bir mikrop kapıp kapmadığı hakkında bilgi sahibi olunabiliyor.

Yani çipli meme protezinin çipi aslında bir kimlik özelliği taşıdığı söylenebilir. Çip okutulduğu zaman hangi tarihte üretildiği, seri numarası, bünyesinde yer alan kimyasalların neler ve ne oranda oldukları hakkında bilgi sahibi olunabiliyor.

Protezler içerisinde ufak çipler yer alıyor.

Çipli Meme Protezlerinin Avantajları Nelerdir?

Nano teknoloji üretimi olan çipli meme protezleri, kullanıcılarına çok sayıda avantajı da beraberinde getiriyor. Meme protezi taktırırken çipli olanları tercih etmenin getirmiş olduğu avantajlar;

  1. Kanser durumlarında meydana gelen ani ısı farklılıklarının saptanması,
  2. Dış kapsülde yer alan özel dokusu sayesinde mevcut meme dokusuna kusursuz uyum sağlaması,
  3. Meme sağlığı takibinde etkin rol oynaması,
  4. Göğüslerin yeniden boyut kazanmasının sağlanması,
  5. Küçük göğüsleri yüzünden mutsuz olan kadınların, ruhsal açıdan iyi hissetmesi,
  6. Enfeksiyon oluşum durumlarının fark edilebilmesini,
  7. Kontrol haricinde meydana gelen kanama durumlarını,
  8. Protezde meydana gelen aşınma ve deformasyonları,
  9. Protez uygulamasının kim tarafından ne zaman yapıldığı hakkında doğru ve detaylı bilgilere ulaşılmasını,
  10. Protezin kimyasal içeriği ve üretilme tarihi hakkında detaylı bilgilere kolayca ulaşılabiliyor.

Özellikle meme kanserinin teşhisinde çipli meme protezi, uzmanlar tarafından başarılı bulunuyor.

Protezlerin, konusunda uzman olan kişiler tarafından takılması büyük önem arz ediyor.

Çipli Meme Protezi Nasıl Takılır?

Yeni teknoloji ürünü olan çipli protezler, konusunda uzman olan kişiler tarafından başarılı bir şekilde memeye yerleştiriliyor. Uygulama, normal meme protezi işlemiyle aynı işlem sırasını takip.

Meme protezi uygulaması, memelerinin boyutundan memnun olmayan kadınlar haricinde meme dokusunu kaybetmiş, meme kanseri nedeniyle meme dokusu temizlenmiş olan kadınlar için kusursuz sonuçlar ortaya koyuyor.

Çipli meme protezi uygulamasında ilk olarak meme sağlığı için detaylı bir muayene sonucunda protez için uygunluk durumu belirleniyor. Ardından meme içine yerleştirilecek olan çipli protezin vücut için ve birey için uygun olan boyutunda karar veriliyor.

Ağrı ve acı duyusunun minimum olduğu bu uygulama günümüzde sıkça tercih ediliyor.

 

Muayene sonucuna göre operasyon tarihi belirlenip, protezlerin yerleştirilmesi gerçekleştiriliyor. İşlem tamamlandıktan sonra doktorun dikkat edilmesini gerek gördüğü durumlara dikkat edilecek, düzenli olarak kontrollere geliniyor.

Meme protezi uygulaması gibi çipli meme protezi de ağrı ve acı duyumunun minimum seviyede olduğu rahat estetik uygulamalar içerisinde yer alıyor.

Kimler Çipli Meme Protezi Yaptırabilir?

Sağlık muayenesi sonucunda protez uygulaması için herhangi bir engeli bulunmayan herkes, çipli meme protezi taktırabillir. Meme protezleri gibi çipli meme protezleri de, hamile olan kadınlarda, emziren annelerde ve aktif kanser tedavisi gören kişilerde uygun görülmemektedir.

[su_accordion][su_spoiler title=”KAYNAKLAR” open=”no” style=”default” icon=”plus” anchor=”Kaynaklar” class=””]

www.isvecklinik.com[/su_spoiler] [/su_accordion]

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim