Çipli kimlik kartı dedikoduları asılsız çıktı

Son günlerde vatandaşlar arasında yayılan yeni çipli kimlik kartları hakkındaki dedikodular nedeniyle nüfus müdürlüklerinde aşırı yoğunluk yaşanıyor.

20.12.2017 - 16:20
21.12.2017 - 12:53
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Yeni çipli kimlik kartlarının dağıtımının 2017 yılı sonunda biteceği şeklinde vatandaşlar arasında yayılan dedikodular üzerine nüfus müdürlüklerinde yoğunluk yaşandığını belirten E-Nüfus Sendikası Genel Başkanı Ali Kart, konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Çipli Kimlik Kartı Dağıtımı 2023 Yılında Tamamlanacak

Vatandaşların resmi olarak yapılmayan açıklamalara inanmaması gerektiğini belirten Kart, 2017 yılı itibarı ile yeni çipli kimlik kartına geçilen bu süreçte yılsonuna kadar yaklaşık 15 milyon kişinin kimlik kartının dağıtımının tamamlanacağını söyledi. Geriye kalan yaklaşık 65 milyon kişinin tamamına dağıtımın ise ancak 2023 yılını bulacağını dile getiren Kart, 2017 yılı sonunda kimlik dağıtımının sona ereceği şeklindeki dedikodulara inanılmaması gerektiğini vurguladı. Yeni kimlik kartına geçiş sürecinde normal kimlik ücreti haricinde herhangi bir vergi alınmayacağını aktaran Kart, kimliğini 2017 yılı sonuna kadar değiştirilmeyenlere ceza geleceği şeklindeki bilginin de yalan olduğunu söyledi.

Nüfus müdürlüklerinde görevli personelin aşırı yoğunluğa karşın büyük bir özveriyle çalıştığını söyleyen Kart, vatandaşlardan bir ricada bulunarak, resmi kaynaklardan açıklanacak bilgilere itibar etmelerini istedi. E-Nüfus Sendikası Genel Başkanı Ali Kart son olarak, yeni kimlik kartı almak isteyen vatandaşların Alo 199 ve internette e-kimlik sayfasından randevu olarak nüfus müdürlüklerine geldikleri takdirde çok fazla sıra beklemeden kimliklerini alabileceklerini sözlerine ekledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim