Çipli kimlik kartı dedikoduları asılsız çıktı

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
20 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Yeni çipli kimlik kartlarının dağıtımının 2017 yılı sonunda biteceği şeklinde vatandaşlar arasında yayılan dedikodular üzerine nüfus müdürlüklerinde yoğunluk yaşandığını belirten E-Nüfus Sendikası Genel Başkanı Ali Kart, konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Çipli Kimlik Kartı Dağıtımı 2023 Yılında Tamamlanacak

Vatandaşların resmi olarak yapılmayan açıklamalara inanmaması gerektiğini belirten Kart, 2017 yılı itibarı ile yeni çipli kimlik kartına geçilen bu süreçte yılsonuna kadar yaklaşık 15 milyon kişinin kimlik kartının dağıtımının tamamlanacağını söyledi. Geriye kalan yaklaşık 65 milyon kişinin tamamına dağıtımın ise ancak 2023 yılını bulacağını dile getiren Kart, 2017 yılı sonunda kimlik dağıtımının sona ereceği şeklindeki dedikodulara inanılmaması gerektiğini vurguladı. Yeni kimlik kartına geçiş sürecinde normal kimlik ücreti haricinde herhangi bir vergi alınmayacağını aktaran Kart, kimliğini 2017 yılı sonuna kadar değiştirilmeyenlere ceza geleceği şeklindeki bilginin de yalan olduğunu söyledi.

Nüfus müdürlüklerinde görevli personelin aşırı yoğunluğa karşın büyük bir özveriyle çalıştığını söyleyen Kart, vatandaşlardan bir ricada bulunarak, resmi kaynaklardan açıklanacak bilgilere itibar etmelerini istedi. E-Nüfus Sendikası Genel Başkanı Ali Kart son olarak, yeni kimlik kartı almak isteyen vatandaşların Alo 199 ve internette e-kimlik sayfasından randevu olarak nüfus müdürlüklerine geldikleri takdirde çok fazla sıra beklemeden kimliklerini alabileceklerini sözlerine ekledi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com