Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Cinsel enerjiyi arttırma yolları

Cinsel anlamda ilişkinizin daha iyi olması adına cinsel enerjinin yerinde olması büyük önem taşır. Her iki taraf için de belli bir istek ve enerji olması gerekir. Cinsel enerjinizi artırmak için yapmanız gerekenler söz konusu olduğunda ise akla ilk olarak beslenme gelir. Ek olarak sadece bedensel bir durum söz konusu olmayabilir, psikolojik olarak da cinsel enerjinin daha fazla olmasını sağlayacak destekler alınabilir.
Eklenme:
 Cinsel enerjiyi arttırma yolları

Cinsel sağlığı etkileyen pek çok fiziksel, psikolojik ve duygusal faktör var. Cinsel enerji dönem dönem değişkenlik gösterebilir, partnerle problemler ortaya çıkabilir. İşte seks motivasyonunuzu ve enerjinizi yükseltecek, uygulamanızı tavsiye ettiğimiz tüyolar…

Beslenme

Cinsel enerjinin en çok beslenme şeklindeki düzelmeler ile söylemek yanlış olmaz. Seks sırasında çok fazla kalori harcanması durumu göz önüne alındığında beslenmenizin enerji verecek şekilde düzenlenmesi önerilir. Bu besinlerin en önde geleni ise bal, pekmez gibi şeker oranı yüksek gıdalar gelir. Cinsel gücü artırıcı özel olarak bal ve kuruyemiş desteği ile hazırlanan beslenme içerikleri de mevcuttur. Bunları tüketerek de cinsel enerjiyi artırabilirsiniz.

Cinselliği Etkileyen Hastalıklar

Şeker hastalığı, yüksek tansiyon, kalp-damar hastalıkları, yüksek kolesterol, kanser, hormonsal dengesizlikler, jinekolojik sorunlar, enfeksiyonlar ve depresyon gibi sağlık sorunları kadınlarda libido düşüşüne, orgazm ve uyarılma sorunlarına yol açabilir. Bu nedenle var olan sağlık problemlerinize dikkat edin ve göz önünde bulundurun.

Cinsel Güç İçin Bitkisel Çözümler

Afrodizyak etkisiyle cinselliği artıran bitkisel çözümlerden faydalanabilirsiniz. Uyarım olması veya uzun süreli enerji korunması için bitkisel içerikli olanlardan yardım alabilirsiniz. Bu sayede cinsel enerjinin artığını görebilirsiniz. Kullanıma başlamadan önce herhangi bir alerjinizin olmadığından da emin olmalısınız.

Kötü Alışkanlıkları Bırakın

Erkeklerde yapılan çalışmalar günde bir paket sigara içen erkeklerde sertleşme sorununun neredeyse yüzde 40 arttığını gösteriyor. Aynı şekilde sigara içen kadınlarda hem kuruluk hem de orgazm sorunu yaşayabiliyor. İyi bir cinsel enerji için kötü alışkanlıkları azaltın ya da tamamen bırakın.

Kullandığınız İlaçlara Dikkat Edin

Bazı tansiyon ilaçları, depresyon ve endişe ilaçları, uyku hali yaratan ilaçlar ve bazı hormon ilaçları cinsel enerjiyi etkileyebilir. Yeni başladığınız bir ilaç sonrası cinsel isteksizlik ve uyarılma sorunları yaşıyorsanız hekiminize mutlaka danışın. İlaç tipi, doz ve kullanım şeklinde değişiklik yapılabilir ve cinsel enerjinizi geri kazanabilirsiniz. Antidepresan ilaçlar kullanırken de cinsel performansınız artıracak yöntemler mevcuttur.

Psikolojik Rahatlama Sağlayın

Birçok insan cinsel anlamda yeterince enerjiye sahip olmasına rağmen ilişki sırasında bunu gösteremez veya ortaya çıkaramaz. Bunun sebepleri arasında ise ilk sıralarda psikolojik durum yer alır. Çünkü özgüven sorunu olan veya kafasını gündelik işler ile doldurmuş durumda olan birisi için enerjisini açığa çıkarmak son derece güç bir durumdur. Bunu göz önüne alarak psikolojik olarak rahatlamanın cinsel enerjiye katkı sağlayacağını bilmek gerekir.

Partnerler Arası Uyum

Cinsel enerji konusunda partnerin de sizi teşvik etmesi büyük önem taşır. İlişki için karşılıklı iletişim her konuda olduğu gibi bu konuda da çok önemlidir. Partneri ile uyum içerisinde olan kişinin enerjisinin ortaya çıkması kolaylaşır.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Evdeki kötü kokular için pratik çözümler
23 10 2020 - 12:04
Kıymalı patates dolması tarifi
22 10 2020 - 12:19
Ciğerin faydaları! Ciğer sote nasıl yapılır?
21 10 2020 - 13:17
Sağlıklı yaşam için bilmeniz gereken 5 kural
20 10 2020 - 13:47
Avokado ile ne yapılır? Kolay avokadolu tarifler
19 10 2020 - 11:00
Su içmenin faydaları
16 10 2020 - 19:11
Yorum Yap