Cilt Gözeneklerini Sıkılaştırmanın En Başarılı Yolları

NAVİGASYONCilt gözeneklerini derinlemesine temizleme yöntemleriLimon suyu uygulaması,Buz kompres yöntemi,Ölü derileri temizleme yöntemi,Uygun tonik seçimi Cildimizde bulunan gözenekler, cildin hava almasını ve canlılığını korumasını sağlayan çok önemli bir işleve sahiptir. Bu nedenle de temizlik işlemlerinin düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Çünkü cilt temizliği hücrelerin hava almasını sağlayarak, yaşlanma belirtilerinin yavaşlamasında, cildin gençliğini ve taze görünümünü kaybetmemesini […]

28.05.2018 - 22:27
28.05.2018 - 22:27
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Cildimizde bulunan gözenekler, cildin hava almasını ve canlılığını korumasını sağlayan çok önemli bir işleve sahiptir. Bu nedenle de temizlik işlemlerinin düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Çünkü cilt temizliği hücrelerin hava almasını sağlayarak, yaşlanma belirtilerinin yavaşlamasında, cildin gençliğini ve taze görünümünü kaybetmemesini sağlayacaktır.

Gözeneklerin temizlenmesinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta cilt ürünlerinin kullanımında da büyük bir öneme sahip olan cilt tipine uygun olan bakımın gerçekleştirilmesi olacaktır. Cilt bu sayede kullanılan ürün ya da uygulanan işleme doğru şekilde yanıt verebilecektir.

Cilt gözenekleri gün içerisinde cilt yağı, kir, kozmetik ürünleri ile dolar. Bu nedenle uygun temizlik ürünleri ile temizliğinin yapılması gerekir. Eğer ki temizlenmezse zamanla akne, sivilce, gözenek genişlemeleri meydana gelir. Bu durumun devamında ise cilt dokusu yenilenemediği için yaşlanma belirtileri gün yüzüne çıkar. Cilt dokusu canlılığını kaybeder, solgun ve yorgun görünüm ortaya çıkar.

Cilt gözeneklerini derinlemesine temizleme yöntemleri

Cildinize uygun gözenek temizleme yöntemlerini seçerek cildinizin derinlemesine temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu aşamada yapacağınız şeyler,

Limon suyu uygulaması,

Limon suyu gözeneklerin sıkılaştırılmasında kullanılan doğal ve vitamin dolu kaynaklardandır. Limon suyunu gözenekleri sıkılaştırmadan evvel derinlemesine gözenek temizlemesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Limon suyu uygulamasında taze limon suyunu önceden temizleyip, arındırdığınızda cilt üzerinde gözlerinize gelmeyecek şekilde gezdiriyorsunuz. Ardından 1-2 dakika bekledikten sonra yüzünüzü soğuk suyla duruluyorsunuz.

Buz kompres yöntemi,

Bu uygulamada gözeneklerin soğuk uygulaması ile ciltte şok etkisi ortaya koyulmasını ve gözeneklerin sıkılaşmasını sağlıyorsunuz. Özellikle yağlı ciltler için buz kompres yöntemi çok başarılı geri dönüşler sağlamaktadır.

Ölü derileri temizleme yöntemi,

Yalnızca gözenek sıkılaşması için değil aynı zamanda gözeneklerin derinlemesine temizlenmesi, cildin ölü hücrelerden arındırılması ve canlılığına devam edebilmesi adına bu yöntem çok önemlidir.

Uygun tonik seçimi

Cilt yapınız için uygun tonik seçimi bu aşamada büyük önem taşır. Eğer ki yanlış tonik seçerseniz bu hem cildinize zarar verecek hem de gözeneklerin temizlenmesine yaramayacaktır. Bu nedenle ürünlerin üzerinde yazan cilt tipi notuna dikkat edilmeli ve cilt tipine uygun olan bakım  ürünleri kullanılmalıdır.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim