Cilt kararması nasıl geçer? Cilt beyazlatma yöntemleri

Cildimiz pek çok nedenden dolayı renk değiştirip istemediğimiz bir görüntüye bürünebilir. Cilt kararması denilen bu durumun pek çok nedeni bulunur. Başta kozmetik ürünler, güneş ışınları ve yanlış epilasyon uygulamaları cildin kararmasına neden olur. Cilt kararmasını geçirmek için cerrahi müdahale dışında çok pratik yöntemler vardır. Bu yöntemleri merak ediyor ve cilt kararmasından şikayet ediyorsanız buyurun makalemize […]

31.07.2018 - 18:03
31.07.2018 - 18:05
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Cildimiz pek çok nedenden dolayı renk değiştirip istemediğimiz bir görüntüye bürünebilir. Cilt kararması denilen bu durumun pek çok nedeni bulunur. Başta kozmetik ürünler, güneş ışınları ve yanlış epilasyon uygulamaları cildin kararmasına neden olur. Cilt kararmasını geçirmek için cerrahi müdahale dışında çok pratik yöntemler vardır. Bu yöntemleri merak ediyor ve cilt kararmasından şikayet ediyorsanız buyurun makalemize bir göz atın.

Cilt kararması neden olur?

Yaşanan kazalar, sürtünme, alınan darbeler ve epilasyon uygulamaları cilt kararmasına neden olabilir. Ayrıca güneş altında fazlaca vakit geçirmek önce kızarıklıklara daha sonra kararmalara dönüşür.

Bazı deodorantlar içerdiği kimyasal maddelerle cildimize zarar verirken, cildimizde renk değişimlerine de neden olabilir.

Ayrıca kullanılan kimi ilaçlar yan etki olarak deride kararmaya sebep olabilir. Bunun yanında sağlık açısından gerekli testlerden geçirilmeyen kozmetik ürünler de cilt kararmasına davetiye çıkarır.

Cilt kararması nasıl geçer?

Cilt kararmasını geçirmek evde uygulayabileceğiniz bazı kürler bulunur. İşte cilt kararmasını geçiren harika formüller:

1- E vitamini yağı

E vitamini yağı cilt kararmalarına ve renk değişimlerine oldukça iyi gelmektedir. Kan dolaşımını hızlandıran e vitamini yağı, cilt rengini eşitler ve cildi temizler. Kararan bölgenize masaj yaparak uyguladığınız e vitamini yağını 1 saat bekledikten sonra durulayın. Haftada 3 kere uygulayın.

2- Limon

Limon, en etkili cilt beyazlatıcılardan biridir. 1 limonu sıkıp bir pamuk yardımıyla kararan bölgeye uygulayın. Yarım saat beklettikten sonra güzelce durulayın. Limon uygulamasını haftada 3 defa tekrar edin.

3- Aloe Vera Jeli

Aloe Vera Jeli birçok kozmetik üründe kullanılır ve cilt tonunu eşitlemesi ile bilinir. Düzenli kullanımda ten renginizi açacak ve cildinizi nemlendirecektir. Birkaç damla aloe vera jelini pamuk yardımıyla kararan bölgenize sürün. Uygulamayı günaşırı tekrarlayın.

4- Süt

Özellikle yüz bölgesinde oluşan lekelerin giderilmesinde süt büyük fayda sağlar. Lekeli bölgeye bir pamuk yardımı ile uyguladığınız sütü yarım saat sonra durulayın. Günlük olarak yapacağınız bu kürü birkaç hafta tekrarladığınızda lekelerin büyük ölçüde azaldığını göreceksiniz.

5- Narenciye

Cilt kararmalarında içerdiği asitle oldukça etkili olan bir başka ürün ise narenciyedir. Narenciyeyi ortadan ikiye keserek sorunlu bölgeye uygulayın ya da suyunu sıkıp pamuk ile tatbik edin. Yarım saat sonra durulayın ve bu uygulamayı haftada 4 kere tekrar edin.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim