Cilt Güzelleştiren 5 Farklı Yumurta Maskesi Tarifi

NAVİGASYONYumurtanın Cilde Faydaları Nelerdir?Yaşlanma Karşıtı Yumurta MaskesiGöz Çevresi için Yumurta MaskesiYağlı Ciltler için Yumurta MaskesiSiyah Noktalar için Yumurta MaskesiNemlendirici Yumurta Maskesi Yumurtanın yoğun besleyici içeriği sayesinde birçok cilt kusuru giderilebilir ve düzenli uygulamada cilt pürüzsüz bir görünüm kazanabilir. Bilindiği gibi bir üründen en iyi verimi almak için direkt olarak uygulamak ve ev ortamında içinde ne […]

23.09.2018 - 23:11
23.09.2018 - 23:11
Yorum Yap
4 dk okuma süresi

Yumurtanın yoğun besleyici içeriği sayesinde birçok cilt kusuru giderilebilir ve düzenli uygulamada cilt pürüzsüz bir görünüm kazanabilir. Bilindiği gibi bir üründen en iyi verimi almak için direkt olarak uygulamak ve ev ortamında içinde ne bulunduğunu bildiğimiz doğal karışımlar yardımıyla uygulama yapmak en sağlıklısı olacaktır. Bu nedenle siz deev yapımı yumurta maskesitarifleri için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

yumurta maskesi

Yumurtanın Cilde Faydaları Nelerdir?

Yumurtanın yalnızca beyazı değil, aynı zamanda sarısı da yüksek besleyici içeriği sayesinde cilt için hem içeriden hem de dışarıdan mucizevi faydalar sağlamaktadır.

Seneler boyu insanların yüksek kolesterole yol açtığı gerekçesiyle kaçındığı yumurta, aslındaev yapımı maske tarifleriiçin ideal bir malzemedir.

Yalnızca diyetlerin değil, maskelerin de sıklıkla tercih edilen bir bileşeni olanyumurta maskesikullananlar tarafından oldukça farklı sorunlara çözüm sunan bir malzeme olarak yayılmıştır.

Cildin korunması ve beslenmesi için yardımcı olan yumurta, akne ve sivilceleri tedavi ederken fazla yağ üretimini de engellemektedir.

Yaşlanma Karşıtı Yumurta Maskesi

Yumurtada bulunan aminoasitler cildin derin katmanlarının dahi beslenmesine yardımcı olarak kırışıkları ve erken yaşlanma belirtilerini engeller.

Cildin esneklik veren bu maske için gerekli malzemeler:

 • 2 çorba kaşığı ev yapımı yoğurt
 • 1 yumurtanın akı

Önce yumurta akını çırpın ve sonrasında yoğurdu ilave edin. İyice temizlenen ve kurulanan cilde karışımı uyguladıktan sonra yarım saat bekleyin ve soğuk suyla durulama yapın.Yumurta akı maskesi kaç gün uygulanır, sorusunun yanıtıysa etkili sonuçlar elde etmek için haftada 3 uygulama şeklinde olacaktır.

Yaşlanma karşıtı doğal ürünler içerisinde pirincin de yer aldığını bilmenizde fayda var. Bunun için yüzü 10 yaş gençleştiren pirinç maskesi tarifini deneyebilirsiniz.

Göz Çevresi için Yumurta Maskesi

Yumurtada yoğun miktarda bulunan mineral ve vitamin içeriği, göz çevresinde bulunan kaz ayağı bölgesindeki kırışıkları önlemek için kullanılabilir. Bu bölgenin hassas yapısına uygun olan yumurta sayesinde göz çevresindeki torbalanmalar ve minik kırışıklar önlenmektedir.

Göz altı torbaları için maske tarifi malzemeleriyse şu şekildedir:

 • 1 çorba kaşığı avokado yağı
 • 1 yumurta

Yumurtayı bir çatal yardımıyla iyice çırptıktan sonra avokado yağıyla karıştırın. Fırça yardımıyla uyguladığınız maskeyi yarım saat kurumaya bırakın ve ardından yüzünüzü yıkayın. Etkili sonuçlar için maskeyi haftada iki kere uygulayın.

yumurta maskesi

Yağlı Ciltler için Yumurta Maskesi

Yumurtanın beyazını cilt üzerinde kullanmak çok daha aydınlık bir cilde kavuşurken fazla yağlanmanın da kontrol altına alınmasını sağlar. Çünkü cildin pH dengesini kontrol etmeye yardımcı bu bileşenler aktif ve derinlemesine temizlik vaat eder.

Yağlı ciltler için yumurta maskesi tarifiiçin gerekli malzemelerse şu şekildedir:

 • 1 yumurtanın akı
 • 2 çorba kaşığı yulaf unu

Yumurtanın beyazını ayırdıktan sonra yulaf unuyla birlikte karıştırın. Hamur kıvamı alan bu karışımı cilde uygulayın ve daha yoğun şekilde yağlanan bölgelere daha kalın bir uygulamaya yapmayı unutmayın.

Yüzünüzde 20 dakika beklettikten sonra yıkadığınız ve anında etkilerini görebileceğiniz bu maskeyi haftada 2 ya da 3 kere tekrarlayın.

buna ek olarak sivilceleri önleyen bitkisel maskeler hazırlayarak yağlanma dengesini daha iyi kontrol altına almanız mümkündür.

Siyah Noktalar için Yumurta Maskesi

Yumurta akının doğal halinin yapışkanlığı ve kuruduğunda oluşturduğu sert doku siyah noktalardan kurtulmak için yaratıcı fikirler verebilir. Ölü hücreleri arındırmak içinyumurta akı peçete maskesiyapmayı deneyebiliriz.

yumurta maskesi

İhtiyacımız olan malzemeler:

 • 1 yumurtanın akı
 • 1 çorba kaşığı bölünmüş portakal
 • 2 çorba kaşığı Hindistan cevizi sütü

Tüm malzemeleri karıştırın ve bir çatal yardımıyla macun kıvamı alana kadar ezin. Karışımı siyah noktalardan şikayetçi olduğunuz bölgelerin üzerine sürün ve bir kat peçete ile maskeyi kapatın. Yarım saat bekledikten sonra peçetenin kalıp gibi çıktığını görebilirsiniz. Maskeyi çıkardıktan sonra ılık suyla kalan pulcuklardan cildinizi arındırın. Maskeyi haftada bir defa uygulamayı ihmal etmeyin.

Nemlendirici Yumurta Maskesi

Protein ve yağ bakımından zengin bir besin olan yumurta, özellikle soğuyan havalarla birlikte nemini kaybeden cildimize özlediğimiz yumuşaklığı kazandırabilir. Dokuları nemlendirerek tamir etmesi için hazırlayacağımızyumurta maskesi tarifiiçin malzemeler şu şekilde:

 • 1 adet yumurta
 • Olgun bir muzun yarısı
 • 2 çorba kaşığı bal

Tüm malzemeleri bir macun halini alana kadar karıştırın. Cildinizde nemlendirmek istediğiniz bölgelere maskeyi uygulayın ve durulamayı soğuk suyla yapın. Haftada 2 ila 3 defaya kadar uygulayabileceğiniz bu maskenin sayesinde yumurtayı favori bakım ürününüz seçebilirsiniz.

Cildi nemlendiren maske tarifleri deneyerek daha yoğun bir nem desteği de sağlayabilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim