Cilt Çukurları için Cilt Maskeleri

Ciltte portakal kabuğu görünümünü andıran çukurlaşmalar, farklı nedenlerden zamanla meydana gelen yaygın sorunlardandır. Bu sorunu önlemek ya da tedavi etmek bitkisel maskelerle mümkün olabilmektedir. Cilt çukurları tedavisi ve cilt çukurları için maske tarifleri yazımızın devamında..
Yorum Yap
3 dk okuma süresi
20 Eylül 2018

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Cilt görünümünde portakal kabuğu görünümünü andıran çukurlaşmalar pek çok kişinin sıklıkla yaşadığıcilt sorunlarıarasında görülüyor. Ciltteki çukurlaşmalar için farklı kozmetik ürünleri mevcut olduğu gibi ev yapımı maskelerle bu sorunun çözüm sürecini desteklemek ya da zamanla oluşmaya başlayan bu sorun için erken önlem almak mümkün olabiliyor.Cilt çukuları için çözümarayanlar detayları aşağıdaki yazımızdan öğrenebilirler.

cilt çukurları için maske

Cilt Çukurları Neden Olur?

Zamana bağlı olarak gelişencilt problemleriarasında yer alan cilt çukurları, cilt gözeneklerini sıkıştırmak için etkili çözümler olduğu gibi farklı yöntemlerle başarılı bir şekilde tedavi edilebilen sorunlardandır. Ancak bu sorunun gelişmesinde farklı etmenler rol oynar.

Makyaj ürünleri, makyajın yeterince ve doğru ürünlerle temizlenmemesi, güneşten korunmamak, yaşlanma, sigara ve alkol tüketmek, sivilce ve akneleri sıkarak uzaklaştırmakcilt çukurlarının nedenleriarasında en belirgin olanlarıdır. Elbette bu faktörlerin tamamına dikkat edilse dahi genetik faktörlerin de yadsınamaz bir önemi olduğu unutulmamalıdır.

Cilt Çukurları Tedavisi için Maskeler

Eminiz ki ciltte çukurlaşma sorunu yaşayan herkes bu sorundan dolayı büyük estetik kaygılar duymaktadır. Makyajın çok daha kusursuz görünmesi ya da makyajsız da doğal bir güzellik yakalanabilmesi için bu çukurların tedavisi şart olmaktadır. Cilt sorunları için ozon yağı kullanımıfarklı alternatif çözümlerin yanı sıra yalnızca cilt çukurlaşmalarına özel geliştirilmiş bitkisel tarifler de mevcuttur. Siz de bu tarifleri deneyerek hayal edilen pürüzsüz cilde bir adım daha yaklaşma imkanı bulabilirsiniz.

cilt çukurları için maske

Cilt Çukurları için Sandal Ağacı Maskesi

Aktarlardan temin edilebilen sandal ağacı tozunu suyla macun halini alana kadar karıştırıp yüze masaj yapar hareketlerle uygulayın. 15 dakika bekleyen maskeyi ılık su yardımıyla temizleyin ve haftada bir uyguladığınız bu maske sayesinde siz deciltte çukurlaşma sorunu için çözümbulmuş olun.

Cilt Çukurları için Papaya Maskesi

Cilt için pek çok faydası bulunan papaya maskesi için bir adet olgun papaya meyvesini püre halini alana kadar ezin. Cilde masaj yaparak uyguladığınız pürenin 20 dakika ciltte beklemesine izin verin ve sonrasında soğuk su yardımıyla yıkayın.

cilt çukurları için maske

Cilt Çukurları için Yoğurt Maskesi

Cilde faydalarıyla tanıdığımız yoğurt kozmetik ürünlerinin dahi sağlayamadığı faydaları sunabilmektedir. Ev yapımı doğal yoğurt bu maske için gerekli olan tek malzemedir. Ev yapımı yoğurdu cilde uyguladıktan sonra 20 dakika bekleyip ılık suyla durulayın ve etkileri daha iyi gözlemleyebilmek için haftada iki defa uygulamayı unutmayın.

Cilt Çukurları için Domates Maskesi

Ciltteki kusurlu görünümün tedavisi için farklı ürünlerin temel malzemelerinden biri olarak gördüğümüz domatesi direkt olarak uygulayarak etkilerini daha iyi görmek mümkün olabilmektedir. Ciltte pürüzlü görünen yüzeylere domates suyu sürün ve 20 dakika sonra ılık suyla durulayın.

Domates maskesi ve yoğurt maskesi uygulamaları içeriğindeki asidik yapıdan dolayı hassas ciltler için sorun teşkil edebilmektedir. Hassas ciltlerde kızarmaya yol açabilen bu malzemeleri kendi başına uygulayanların dikkatli olmasında fayda vardır.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com