Cilt Beyazlatan Öneriler

Hemen hemen her kadında ciltte kararmalar meydana gelir. Bu kararmalara sebep olan birçok unsur vardır. Bunların başında yaz mevsiminde güneş sebebiyle oluşan bronzluklardır.

08.06.2019 - 14:22
30.06.2019 - 16:36
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Hemen hemen her kadında ciltte kararmalar meydana gelir. Bu kararmalara sebep olan birçok unsur vardır. Bunların başında yaz mevsiminde güneş sebebiyle oluşan bronzluklardır. Bronzlaşmanın yanında, ağda ve yanık kaynaklı kararmalarda görülür. Ciltte kararmalar daha çok diz, dirsek ve koltuk altında meydana gelir. Ve gerçekten hoş bir görüntü oluşturmaz.

Bu kararmalardan kurtulmak, cildi beyazlatmak için uygulanan birçok yöntem mevcuttur. Bu yöntemler düzenli ve doğru bir şekilde uygulandığında cilt renginde ciddi derecede ton farklı görülecektir.

Cilt Beyazlatmak İçin Yapılması Gerekenler

Güneş Koruyucu Krem Kullanın

Özellikle güneş kaynaklı kararmalar engellenmek isteniyorsa mutlaka yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır. Böylelikle istenmeyen bronzluğun önüne geçilmiş olacak ayrıca güneş yanıkları oluşması da engellenmiş olacaktır.

Cilde Peeling Uygulayın

Cilde düzenli olarak kimyasal olmayan doğal peelingler uygulandığı takdirde ciltteki ölü tabaka temizlenerek, cildin yenilenmesi sağlanacaktır.

Beyazlatıcı Ürünler Kullanın

Doktor kontrolünde eczaneden, cilt tipinize uygun beyazlatıcı kremler ve ürünler kullanabilirsiniz. Yalnız unutulmaması gereken nokta, bu tip ürünler hemen mucizevi sonuçlar vermez, en az 1 ay boyunca düzenli olarak ve sabırlı bir şekilde uygulamanız gereklidir.

Evde Kendiniz Uygulayabileceğiniz Doğal Maskeler Hazırlayın

Öncelikle bu konu hakkında bir uyarı da bulunmak gerekiyor. Evde hazırlanacak maskeler ne kadar doğal olursa olsun, yaz aylarında yapılmamalıdır. Çünkü doğal ya da yapay fark etmeksizin, cildin renk tonunu açacak her ürünün güneş ile temasında ciltte daha fazla leke oluşmasına sebep olacaktır. Bu yüzden bu tür uygulamaların kış aylarında, güneş ışınlarına ciddi derecede maruz kalınmayacak zamanlarda yapılması, sağlık açısından daha doğru olacaktır.

-Yoğurt tek başına cildi beyazlatmada kullanılan etkili yöntemlerden biridir. Dikkat edilmesi gereken tek nokta, ciltte 10 dakikadan fazla tutulmamalıdır.

-Haşlanmış pirinç suyu ile de cilt beyazlatmak mümkün. Bu suyu her gün düzenli olarak cildinize sürdüğünüz zaman faydasını göreceksiniz.

-Koltuk altında kararmalar yaşayanlar için en etkili çözümlerden biri limon ve karbonatı karıştırarak o bölgeye sürmektir.  Karışımı 10 dakika beklettikten sonra yıkamak gereklidir. Bunu her gün düzenli olarak tekrarlamak, o bölgenin beyazlamasını sağlayacaktır.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim