Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Cilt Beyazlatan Öneriler

Son Güncelleme:
 Cilt Beyazlatan Öneriler

Hemen hemen her kadında ciltte kararmalar meydana gelir. Bu kararmalara sebep olan birçok unsur vardır. Bunların başında yaz mevsiminde güneş sebebiyle oluşan bronzluklardır. Bronzlaşmanın yanında, ağda ve yanık kaynaklı kararmalarda görülür. Ciltte kararmalar daha çok diz, dirsek ve koltuk altında meydana gelir. Ve gerçekten hoş bir görüntü oluşturmaz.

Bu kararmalardan kurtulmak, cildi beyazlatmak için uygulanan birçok yöntem mevcuttur. Bu yöntemler düzenli ve doğru bir şekilde uygulandığında cilt renginde ciddi derecede ton farklı görülecektir.

Cilt Beyazlatmak İçin Yapılması Gerekenler

Güneş Koruyucu Krem Kullanın

Özellikle güneş kaynaklı kararmalar engellenmek isteniyorsa mutlaka yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır. Böylelikle istenmeyen bronzluğun önüne geçilmiş olacak ayrıca güneş yanıkları oluşması da engellenmiş olacaktır.

Cilde Peeling Uygulayın

Cilde düzenli olarak kimyasal olmayan doğal peelingler uygulandığı takdirde ciltteki ölü tabaka temizlenerek, cildin yenilenmesi sağlanacaktır.

Beyazlatıcı Ürünler Kullanın

Doktor kontrolünde eczaneden, cilt tipinize uygun beyazlatıcı kremler ve ürünler kullanabilirsiniz. Yalnız unutulmaması gereken nokta, bu tip ürünler hemen mucizevi sonuçlar vermez, en az 1 ay boyunca düzenli olarak ve sabırlı bir şekilde uygulamanız gereklidir.

Evde Kendiniz Uygulayabileceğiniz Doğal Maskeler Hazırlayın

Öncelikle bu konu hakkında bir uyarı da bulunmak gerekiyor. Evde hazırlanacak maskeler ne kadar doğal olursa olsun, yaz aylarında yapılmamalıdır. Çünkü doğal ya da yapay fark etmeksizin, cildin renk tonunu açacak her ürünün güneş ile temasında ciltte daha fazla leke oluşmasına sebep olacaktır. Bu yüzden bu tür uygulamaların kış aylarında, güneş ışınlarına ciddi derecede maruz kalınmayacak zamanlarda yapılması, sağlık açısından daha doğru olacaktır.

-Yoğurt tek başına cildi beyazlatmada kullanılan etkili yöntemlerden biridir. Dikkat edilmesi gereken tek nokta, ciltte 10 dakikadan fazla tutulmamalıdır.

-Haşlanmış pirinç suyu ile de cilt beyazlatmak mümkün. Bu suyu her gün düzenli olarak cildinize sürdüğünüz zaman faydasını göreceksiniz.

-Koltuk altında kararmalar yaşayanlar için en etkili çözümlerden biri limon ve karbonatı karıştırarak o bölgeye sürmektir.  Karışımı 10 dakika beklettikten sonra yıkamak gereklidir. Bunu her gün düzenli olarak tekrarlamak, o bölgenin beyazlamasını sağlayacaktır.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Koronavirüs sonrası çocuklarda hızla yayılan bu belirtiler için kırmızı alarm verildi!
27 04 2020 - 15:48
Şükriye Tutkun CHP’nin Fahrettin Altun yalanını ortaya çıkardı
26 04 2020 - 19:38
Virülans nedir? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca anlattı gündem oldu
23 04 2020 - 15:15
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Salgın artık kontrolümüz altında
22 04 2020 - 20:48
Türkiye koronavirüs pik noktasını 3 Mayıs’ta 100 bin 900 vakayla görebilir
21 04 2020 - 11:23
Koronavirüs epilepsi hastalarını nasıl etkiliyor? Koronavirüste epilepsi nöbetlerini engellemenin yolları!
19 04 2020 - 13:56
Yorum Yap