Çillerden Kurtulmak için Bitkisel Çözüm Önerileri

NAVİGASYONÇillerden Kurtulmak için Doğal YöntemlerÇillerden Kurtulmak için MaydanozÇillerden Kurtulmak için KarbonatÇillerden Kurtulmak için DomatesÇillerden Kurtulmak İçin Elma SirkesiÇillerden Kurtulmak için Çilek Doğuştan gelen ya da çevre etkisiyle sonradan açığa çıkan minik, çok sayıda ve renkli ten lekelerine çil denmektedir. Çiller genelde güneş ışığına maruz kalan bölgelerde daha yoğun şekilde görülür ya da bu faktörle artış […]

06.10.2018 - 9:00
06.10.2018 - 2:41
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Doğuştan gelen ya da çevre etkisiyle sonradan açığa çıkan minik, çok sayıda ve renkli ten lekelerine çil denmektedir. Çiller genelde güneş ışığına maruz kalan bölgelerde daha yoğun şekilde görülür ya da bu faktörle artış gösterir. Çiller kızıldan kahveye pek çok farklı renkte olabilmekte, görsel ten pürüzsüzlüğünü yok ettiği için kişileri çözüm arayışına yönlendirmektedir. Siz deçillerden kurtulmak için kesin çözümarıyorsanız aşağıda yer alan yazımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

çiller için çözüm

Çillerden Kurtulmak için Doğal Yöntemler

40 yaşına kadar kendini gösteren ve genelde bu yaştan sonra kendiliğinden kaybolan çiller, cildiniz lekesiz görünümünü isteyen genç kadınlar için bir sorun halini alabilir. Bu amaçlaçillerden kurtulmak için evde yapabileceklerinizoldukça fazla olup, kullanacağınız tüm malzemelere kolayca ulaşabilirsiniz.

Çillerden Kurtulmak için Maydanoz

Mineral ve vitamin açısından bir hazine olan maydanoz cildi canlandırıp matlığın ortadan kalkmasını sağlıyor. Maydanoz kürü sayesinde ciltte kırışıklıktan sivilce pek çok problemi çözmek mümkün olabiliyor.

Çiller için çözümolarak maydanozu tercih ediyorsanız bunun için bir demet maydanozun çeyreğini iyice yıkayın bir gece boyunca sirkeli suda bekletin. Robotunuz varsa püre halini alana kadar kıyın, yoksa kaynar su içerisinde 5 dakika demleyin. Püre ya da suyun içerisine yarım limonun suyunu ve birkaç damla aromatik portakal yağından ilave edin. Bu karışımı güneşe maruz kalmayacağınız günlerde çilli bölgelere uygulayın. Etkilerini görmek için en az üç ay maskeyi düzenli kullanmayı ihmal etmeyin.

çiller için çözüm

Çillerden Kurtulmak için Karbonat

Pek çokev yapımı cilt maskesi tarifiiçin kullanmakta olduğumuz çok yönlü bir ürün olan karbonat, cilt üzerinde mucize etkiler sağladığını hali hazırda bildiğimiz mutfak malzemelerinden biridir. Cilt beyazlatma etkisine sahip olan karbonat sayesinde cilt lekeleri için çözüm bulabilir, bunlara çilleri de dahil edebilirsiniz.

Bir yemek kaşığı karbonat ve aynı miktarda yoğurdu bir kap içerisinde iyice karıştırın ve birkaç dakika köpürene kadar bekleyin. Sadece çiller üzerine bir pamuk yardımıyla uyguladığınız bu karışımın cildinizde kuruması için 20 dakika bekleyin ve sonra dairesel masaj hareketleriyle maskeyi yıkayın. Bu çil savaşçısı maskeyi hafta içinde üç defa ve yalnızca kış aylarında uygulamanız gerekmektedir.

Çillerden Kurtulmak için Domates

Hücre yenileyici özelliği sayesinde beslenme uzmanları kadar cilt ürünü yaratıcılarının da favorilerinden biri olan domates, çil gibi lekeleri temizlerken cildin toksinlerden arınarak çok daha parlak görünmesine de yardımcı olur.

Ev yapımı çil maskesiiçin yalnızca bir miktar doğal ve taze sıkılmış domates suyunu cildinizin çilli bölgelerine uygulamanız ve güneşe çıkmadan cildinizde kuruyana kadar beklemeniz yeterlidir.

çiller için çözüm

Çillerden Kurtulmak İçin Elma Sirkesi

Çillerden kurtulmak için çözümarayanların destekçisi olan bir diğer doğal ürün de sayısız faydası bulunan elma sirkesidir.

Gün içinde aklınıza geldikçe çiller üzerine uyguladığınız elma sirkesi, bir süre sonra çillerde gözle görülür azalma yaratacak, bu uygulamayı gece yatmadan önce yaparak tüm gece bekletmekse etkileri artıracaktır.

Çillerden Kurtulmak için Çilek

Sararan dişleri beyazlatma yöntemleri arasında yer alan çilek, bu yönüyle cilt üzerinde de kullanılabilmektedir. Birkaç adet çileği iyice yıkadıktan sonra bir tutam karbonatla birlikte ezerek püre haline getirin ve çillerin üzerine uygulama yaparak 25 dakika boyunca bekleyin. Yalnızca bu uygulamayla dahi etkilerini görebileceğiniz çilek yöntemini daha etkili kılmak için yarıya kestiğiniz çileğin iç kısmıyla gün içinde cilde masaj yapmayı ihmal etmeyin.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim