Çiftçilere müjdeli haber Bakan Pakdemirli’den geldi: 1 milyon 200 bin TL destek ödemesi bugün başlıyor

Çiftçilere müjdeli haber Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’den geldi. Çiftçilere yapılacak destek ödemeleri hakkında konuşan Pakdemirli, yağlı tohumlu bitkiler fark ödemesi ile hububat ve baklagiller ödemelerine ilişkin 227 bin çiftçiye 1 milyon 200 bin TL ödeneceğini duyurdu.

06.08.2019 - 18:41
07.08.2019 - 12:00
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Tarım ve orman Bakanı Bekir Pakdemirli çiftçiler için destek ödemelerini açıkladı. Daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamaya hatırlatan Pakdemirli, bu yıl 227 bin çiftçiye 1 milyar 200 milyon lira destek ödemesi yapılacağını duyurdu.

Ödemeler bugün başlıyor

Bakan Pakdemirli açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hasat Bayramı’nda açıkladığı gibi, Kurban Bayramı öncesinde hububat, baklagil ve dane mısır destek ödemeleri nin yapılacağını duyurdu. Aynı zamanda yağlı tohumlu bitkiler fark ödemelerinin kalan yüzde 30’luk kısmının da ödeneceğini belirten Pakdemirli, 227 bin çiftçinin hesabına toplamda 1 milyar 200 milyon TL yatırılacağını ifade etti. Çiftçilere başka bir müjde daha veren Pakdemirli ödemelerin bugün saat 18.00 itibariyle başladığını duyurdu.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim