CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları İmamoğlu ile Yavaş’ın Madımak Paylaşımlarına Sosyal Medyada Tepki Yağdı

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesaplarından Madımak katliamının 26. yıl dönümü nedeniyle mesaj paylaştı. Ancak sosyal medya kullanıcıları İmamoğlu ve Yavaş'ın bu paylaşımlarına tepki gösterd

02.07.2019 - 16:51
02.07.2019 - 18:00
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Sivas’ta 2 Temmuz 1993 tarihinde meydana gelen olayda Pir Sultan Abdal şenliklerine katılmak üzere Sivas’a giden aydın ve sanatçılardan oluşan 33 kişi ve otelde görevli iki kişi Madımak Oteli’nin hain bir saldırı sonucu yakılmasıyla hayatını kaybetti. Katliamın yıldönümü nedeniyle bugün İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesaplarından mesaj paylaştı.

Sosyal Medya Kullanıcılarından Tepki

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda katliamı olay olarak nitelendirdi. Ekrem İmamoğlu mesajında; 2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas’ta yaşananların en insanlık hem de Türkiye tarihinde kara bir leke olduğunu belirterek acı olayda hayatını kaybeden bütün canları rahmet ve özlemle andığını dile getirdi. CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Madımak katliamı ile ilgili yaptığı paylaşımında Sivas’ta 2 Temmuz 1993 tarihinde yaşanan provokasyon ve ağır ihmal sonucu hayatını kaybeden aydın ve sanatçıları saygı ile andığını dile getirdi. Ancak iki Büyükşehir Belediye Başkanının bu paylaşımlarına sosyal medyadan tepki yağdı. Ekrem imamoğlunun katliamı “olay”, Mansur Yavaş’ın ise “provokasyon” olarak nitelendirmesi sosyal medya kullanıcılarını sinirlendirdi.

İşte o tepkiler;

 

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim