CHP’li belediye başkanı kendisini belediye şirketine müdür olarak atayarak çift maaş almaya başladı

Karaburun'un CHP'li Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, Belediye meclisi kararıyla kendisini belediye şirketine müdür olarak atadı. Müdür olarak atanmasının ardından belediye başkanının çift maaş almaya başladığı belirtildi.

20.07.2019 - 14:43
21.07.2019 - 11:16
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

CHP’li belediye başkanı belediye şirketinde müdür olarak atanması ile birlikte aylık gelirini 15 bin 500 liraya çıkardı. Belediye Başkanlığı görevi nedeniyle 8 bin lira maaş alan İlkay Girgin Erdoğan, kendisini belediye şirketinde müdür olarak atayarak 7 bin 500 liralık ikinci maaş almaya başladı. Erdoğan’ın bu davranışı İzmir’de tartışmalara neden oldu. CHP’li Erdoğan konu hakkında yaptığı açıklamada, atama kararının ve çift maaş almasının tamamen yasal bir durum olduğunu söyledi.

Meclis kararıyla verildi

Karaburun Belediye Meclis kararı ile kendisinin belediye iştirakine müdür olarak atandığını belirten İlkay Girgin Erdoğan, atamanın tamamen yasal olduğunu belirterek, bu konuda basında çıkan haberlerin şahsını karalamaya yönelik olduğunu dile getirdi. Kendisine verilen bu görevin yasal dayanağının yukarıda ayrıntılı olarak belirtilen yasa maddeleri ve yüksek mahkeme kararları olduğunu belirten Erdoğan, tartışma yaratmak için ortaya farklı iddiaların atıldığını söyledi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim