CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak: ucube cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi partiyi uçurmadı

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunduğu sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kurulacağı belirtilen yeni partiden korktuğunu öne sürdü.

10.07.2019 - 17:26
11.07.2019 - 11:35
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, gündeme ve özellikle ekonomiye dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Merkez Bankası’nın enflasyon hedefini değiştiremeyeceğini belirten Öztrak, AK Parti iktidarının ekonomideki gidişatın vebalini Merkez Bankası başkanına yüklediğini dile getirdi. Türkiye’nin çok büyük bir ekonomik krizin içerisinde olduğunu belirten Öztrak, iktidarın bugüne kadar ne büyüme konusunda ne de işsizlik konusunda planlarını hiçbirini tutturamadığını söyledi. Önceki gün meclise gelen 11. Kalkınma Planı hakkında da konuşan Öztrak, iktidarın her hukuksuzluğu kayda geçirmek istediğini iddia etti.

Ekonomik krizi anlamakta zorlanıyor

Öztrak açıklamasının devamında, herkesin yaptıklarının hesabını sandıkta vereceğini belirterek, 2019 bütçesinin ve programının belirlenen hedefe ulaşmayacağının daha şimdiden belli olduğunu dile getirdi. İktidarın bu planın daha doğmadan öldüğünü belirten Öztrak, Türkiye’de şu anda bir ekonomik kriz olduğunu ancak iktidarın henüz bu krizi idrak etmekte zorlandığını ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için, “Sarayın kibirli kişisi” ifadelerini kullanan Öztrak, Erdoğan’ın Merkez Bankası başkanını görevden aldıysa 28 Temmuz’da faizleri kullanması gerektiğini dile getirdi.

Ucube cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi hakkında da “ Ucube” İfadelerini kullanan CHP parti sözcüsü Öztrak, Ülkeyi uçuracağı söylenen sisteminin 10 yıl önceki geliri vaat ettiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sürekli olarak 2023 hedeflerini tutulacağını söylediğini belirten Öztrak, Erdoğan’ı umut tacirliği yapmakla suçladı. Kurulacağı öne sürülen yeni parti hakkında da değerlendirmeler yapan CHP sözcüsü, herkesin parti kurma hakkı olduğunu belirterek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği sözlere bakılırsa bu işten korktuğunu söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim