Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak: ucube cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi partiyi uçurmadı

Son Güncelleme:
 CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak: ucube cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi partiyi uçurmadı

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, gündeme ve özellikle ekonomiye dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Merkez Bankası’nın enflasyon hedefini değiştiremeyeceğini belirten Öztrak, AK Parti iktidarının ekonomideki gidişatın vebalini Merkez Bankası başkanına yüklediğini dile getirdi. Türkiye’nin çok büyük bir ekonomik krizin içerisinde olduğunu belirten Öztrak, iktidarın bugüne kadar ne büyüme konusunda ne de işsizlik konusunda planlarını hiçbirini tutturamadığını söyledi. Önceki gün meclise gelen 11. Kalkınma Planı hakkında da konuşan Öztrak, iktidarın her hukuksuzluğu kayda geçirmek istediğini iddia etti.

Ekonomik krizi anlamakta zorlanıyor

Öztrak açıklamasının devamında, herkesin yaptıklarının hesabını sandıkta vereceğini belirterek, 2019 bütçesinin ve programının belirlenen hedefe ulaşmayacağının daha şimdiden belli olduğunu dile getirdi. İktidarın bu planın daha doğmadan öldüğünü belirten Öztrak, Türkiye’de şu anda bir ekonomik kriz olduğunu ancak iktidarın henüz bu krizi idrak etmekte zorlandığını ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için, “Sarayın kibirli kişisi” ifadelerini kullanan Öztrak, Erdoğan’ın Merkez Bankası başkanını görevden aldıysa 28 Temmuz’da faizleri kullanması gerektiğini dile getirdi.

Ucube cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi hakkında da “ Ucube” İfadelerini kullanan CHP parti sözcüsü Öztrak, Ülkeyi uçuracağı söylenen sisteminin 10 yıl önceki geliri vaat ettiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sürekli olarak 2023 hedeflerini tutulacağını söylediğini belirten Öztrak, Erdoğan’ı umut tacirliği yapmakla suçladı. Kurulacağı öne sürülen yeni parti hakkında da değerlendirmeler yapan CHP sözcüsü, herkesin parti kurma hakkı olduğunu belirterek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği sözlere bakılırsa bu işten korktuğunu söyledi.

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Elazığ’da maskesiz dışarı çıkma yasağı getirildi
27 05 2020 - 09:48
Hava ve demiryolu ulaşımı için biletler satışa sunuldu HES koduyla alınacak
25 05 2020 - 14:17
Cübbeli Ahmet Hoca namaz provokasyonu yapan Alparslan Kuytul’a tepki gösterdi
23 05 2020 - 19:38
Habertürk’te gaz çıkarma vakalarına yenisi eklendi! Veyis Ateş’in programında oldu
22 05 2020 - 10:26
İstanbul’dan çıkışlar için seyahat izni 3-4 Haziran tarihlerinde gelecek
22 05 2020 - 09:54
65 yaş ve üzeri seyahat izin belgesi başvurusunda 30 bin kişiye onay çıktı
21 05 2020 - 15:19