CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan 23 Haziran Seçimleri Sonrası Ak Parti’ye Dikkat Çeken Çıkış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendi adayları Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı 23 Haziran seçimine ilişkin yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine topladı. Açıklamasında AK Parti'ye gönderme yapan Kılıçdaroğlu, YSK’ya gidip itiraz edebileceklerini seçim tekrarlanırsa sesini çıkartmayacağını söyledi.

25.06.2019 - 21:57
25.06.2019 - 22:00
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Partisi’nin grup toplantısında açıklamalar yaptı. Gezi Parkı’nın dünyanın en demokratik eylemlerinden biri olduğunu söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, talimat üzerine polislerin müdahale ettiğini, eyleme katılanlar hakkında iddianameler hazırlandığını, ancak bunun altının boş olduğunun daha sonrasında ortaya çıktığını dile getirdi. Osman Kavala’nın 601 gündür tutuklu olduğunu belirten Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı eylemleri sırasında insanların sadece ağaçlara ve yeşile sahip çıkmak istediğini hiçbir şekilde şiddete başvurmadıklarını söyledi. Osman Kavala’nın tutuklu bulunmasının sadece Gezi Parkına katılan gençlerden intikam almak olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, Eren Erdem ve Osman Kavala’nın cezaevinde boşuna yaptığını dile getirdi.

YSK Orada, Yine Gitsinler

31 Mart tarihinde yapılan seçimlerde İstanbul’a baharı getirdiklerini ancak bin bir türlü iftiralar atıldığını söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, kapalı kapılar ardında seçimlerin iptal edildiğini iddia etti. Seçimlerin iptalinin ardından tahriklere kapılmadan sağduyulu bir şekilde hareket ettiklerini belirten Kılıçdaroğlu, İstanbulluya güvendiklerini ve bunun karşılığını da 23 Haziran seçimlerinde aldıklarını dile getirdi. Ekrem İmamoğlu’nun 800 bini aşkın oyla yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğini belirten Kılıçdaroğlu, bu süreç içerisinde doğrudan doğruya Ekrem İmamoğlu’nu hedef alarak propaganda yürütüldüğünü öne sürdü. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu açıklamasının devamında taraflı Cumhurbaşkanına rağmen demokrasi destanı yazdıklarını belirterek bütün dünyanın bu destanı konuştuğunu söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim