CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Yürekli Bir Savcı Arıyorum Erdoğan’ı Sorgulayacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yine olay yaratacak bir açıklamayı imza attı. Yürekli bir savcı aradığını söyleyen Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı olmasına bakmadan Erdoğan'ı çağıracak ve 15 Temmuz’da ne istendiğini ve ne verildiğini soracak bir savcı aradığını belirterek FETÖ'nün siyasi ayağının ancak böyle çözüleceğini dile getirdi.

15.07.2019 - 18:30
15.07.2019 - 18:30
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz gecesi yaşananların doğrudan bir darbe girişimi olduğunu belirterek, demokrasiye, Cumhuriyete Türkiye’nin tarihi birikimine yapılmış bir alçak saldırı olduğunu dile getirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklamasının devamında, Fetullahçı terör örgütünün 15 Temmuz 2016 gecesi kalkıştığı anayasal düzeni ortadan kaldırmaya yönelik darbe girişiminin halkın, parlamenterlerin ve tüm siyasi partilerin demokrasiye bağlılıkları doğrultusunda kullandıkları direnme hakkı sayesinde başarısızlığa ulaştığını ifade etti.

Yürekli bir savcı arıyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklamasının devamında hala bu ülkede yürekli savcılar bulunduğuna inanmak istediğini belirterek, Cumhurbaşkanı olsa dahi Erdoğan’ı çağıracak ve 15 Temmuz gecesi ne istendiğini ve ne verildiğini soracak savcılar olduğuna inandığını dile getirdi. Bunun sorulması durumunda FETÖ’nün siyasi ayağının çözümlenmiş olacağını belirten Kemal Kılıçdaroğlu, kanlı darbe girişiminin o gün aydınlığa kavuşmuş olacağını ifade etti.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim