CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: İktidar Kendi Yandaşlarını Kurtarmak İstiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunulan ekonomi paketi ile ilgili açıklamalar yaptı. İktidarın yine kendi yandaşlarını kurtarmak istediğini belirten Kılıçdaroğlu, artık vatandaşları kurtaracak çözümler beklediklerini dile getirdi.

09.07.2019 - 9:54
09.07.2019 - 11:07
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün toplanan CHP Merkez yönetim kurulu toplantısı parti genel merkezinde yapıldı. Toplantı yaklaşık 4 saat sürerken ekonomide yaşanan gelişmelerin yanı sıra dış politika yeni parti iddiaları ve CHP’li belediye başkanları toplantısına yönelik hazırlıklar konuşuldu.

Ekonomi Paketine Tepki

Alınan bilgilere göre CHP MYK toplantısında AK Parti tarafından dün TBMM başkanlığına sunulan ekonomi paketi de görüşüldü. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu paketin konuşulduğu sırada paketteki düzenlemelerin iktidar partisinin kendi yandaşlarına ekonomik olarak kurtarmaya yönelik olduğunu dile getirdi. Vatandaşları kurtarmak için iktidardan yeni yaklaşımlar beklediklerini belirten Kılıçdaroğlu, sadece kendi yandaşlarını kurtarmaya yönelik bir ekonomi paketinin CHP tarafından asla kabul edilemeyeceğini ifade etti. Her yerde yeni çözüm arayışı içinde olduklarını anlatmaları gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, partinin ekonomik politikalarını mecliste ve her ortamda dile getireceklerini söyledi.

Yeni Parti İddiaları

CHP’nin toplantısında son dönemlerde gündemde olan Ali Babacan ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından kurulması planlanan yeni parti konusu da konuşuldu. CHP MYK’da yeni parti kurulmasının demokrasiye katkı sunacağı ve Türkiye’de siyasal yaşamı güçlendireceği belirtildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim