CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu Sosyal Medya Paylaşımları Nedeniyle Hakim Karşısına Çıkacak

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı bazı paylaşımlar nedeniyle hakim karşısına çıkacak. Canan Kaftancıoğlu hakkında hazırlanan iddianamede 17 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

27.06.2019 - 11:41
27.06.2019 - 13:07
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

CHP İstanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu, 28 Haziran Cuma günü İstanbul Adliyesi’nde bulunan 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaya başlanacak. Canan Kaftancıoğlu’na Cumhurbaşkanına hakaret başta olmak üzere çok sayıda suçundan dava açıldı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle hakim karşısına çıkacak olan Kaftancıoğlu’nun 17 yıla kadar hapsi isteniyor.

Bedel Ödetmeye Çalışıyorlar

Canan Kaftancıoğlu, yarın yapılacak olan duruşma öncesinde yaptığı açıklamada dava ile ilgili hukuki değerlendirmelerde bulunmayacağını çünkü bu davanın hukuki olmadığını söyledi. Kendisinin devlete hakaret etmediğini sadece yargıyı devletin sopası haline getirenlerin hakaret ettiğini iddia eden Canan Kaftancıoğlu, devlete ihanet içinde olanların ise FETÖ’ye kozmik odaları açanlar olduğunu öne sürdü. 31 Mart seçimlerinin ardından halkın iradesinin ezildiğini ve halkın 23 Haziran’da en büyük cevabı verdiğini söyleyen Canan Kaftancıoğlu, bu nedenle kendisine bedel ödetilmeye çalışıldığını ancak bu çabanın boşa çıkacağını öne sürdü.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim