Haber

CHP Adayı İmamoğlu TRT’de Canlı Yayında Konuştu: Erdoğan’ı İBB’de Ağırlayacağım

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu TRT haberde soruları yanıtladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın metrobüs iddiası hakkında konuşan İmamoğlu, metrobüsün uzadıkça fayda değil zarar verdiğini söyledi.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu TRT Haber’de gündeme dair açıklamalar yaptı. İstanbul trafiğini rahatlatmanın tek yolunun bütünleşik Metro olduğunu belirten İmamoğlu,  Sultanbeyli’den Esenyurt’a kadar devam edecek megabüs ile metrobüs yükünü hafifleteceklerini söyledi.

Çocuklara, Gençlere, Kadınlara Özel Projeler

TRT Haber’de İstanbul seçimleri ile ilgili soruları yanıtlayan Ekrem İmamoğlu, çocuklar, gençler ve kadınlarla ilgili özel projeler hazırladıklarını belirterek, çocuk nüfusunun fazla olduğu ilçeler de hızlı bir şekilde 150 kreş inşa edeceklerini söyledi.

Seferberlik kelimesinde çok inandığını söyleyen İmamoğlu, İstanbul’da her ailenin sorumlu olduğu bir dönemi başlatacaklarını sorunların çözümüne mahalleden başlayacaklarını söyledi.

İstanbul Trafiğini Rahatlatacak Çözüm

İstanbul trafiği ile ilgili bugüne kadar birçok şeyin yapıldığını ancak bunun hayata etki edemediğini belirten İmamoğlu, İstanbul’un önceliğinin metro olduğunu dile getirdi. İstanbul’da Marmaray dahil olmak üzere bugün raylı sistemden yararlanan nüfus oranının %8 olduğunu belirten İmamoğlu, Metro’nun büyükşehirlerde en önemli ulaşım aracı olduğunu dile getirdi.

İsmail Küçükkaya ile Yayın Öncesi Görüşme

Ortak canlı yayın öncesinde İsmail Küçükkaya ile yaptığı görüşmede sorulan Ekrem İmamoğlu bu görüşmenin gizli olmadığını iddia ederek, sadece 15-20 dakika sürdüğünü ve kendisinin ise 2 dakika kadar konuştuğunu söyledi. AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ı hedef alan Ekrem İmamoğlu, “Müsamerede başarılı olamayan yaramaz çocuk” benzetmesi yaparak bu süreci analiz edenlere sadece güldüğünü söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu