Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Beyoğlu’nda Kentsel Dönüşümün Başlayacağını Açıkladı

Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ile birlikte Okmeydanı sakinleri ile bir araya geldi. Bakan Kurum buluşma sırasında Okmeydanı’nda uzun süreden beri beklenen kentsel dönüşümün başlayacağını açıkladı. Çevre ve şehircilik bakanı Murat Kurum bugünkü programı kapsamında Beyoğlu Belediyesi’nde temaslarda bulundu. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ile bir görüşme […]

22.06.2019 - 18:14
22.06.2019 - 18:14
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ile birlikte Okmeydanı sakinleri ile bir araya geldi. Bakan Kurum buluşma sırasında Okmeydanı’nda uzun süreden beri beklenen kentsel dönüşümün başlayacağını açıkladı.

Çevre ve şehircilik bakanı Murat Kurum bugünkü programı kapsamında Beyoğlu Belediyesi’nde temaslarda bulundu. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ile bir görüşme gerçekleştiren bakan Kurum, daha sonra Beyoğlu’nda yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Okmeydanı’na Kentsel Dönüşüm Müjdesi

Bakan kurum ve Beyoğlu Belediye Başkanı arasında yapılan görüşmede Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili son durumun değerlendirildiği ve yol haritasının belirlendiği öğrenildi. Görüşmenin ardından Bakan Kurum Ve Başkan Yıldız Okmeydanı sakinleri ile buluştu ve Okmeydanı’ndaki kentsel dönüşüm projesinin müjdesini verdi.

Hızlı Bir Şekilde Yapacağız

Okmeydanı Sakinlerine açıklama yapan Bakan Kurum, Beyoğlu’nda kentsel dönüşüm projesinde hızlı bir şekilde başlatacaklarını ve yatay mimari esası olacağını söyledi. Mahalle sakinlerinin yapılan yeni proje sonucunda yine aynı mahallede oturmaya devam edeceklerini belirten Kurum, daha önce kentsel dönüşüm projesini hakkaniyet çerçevesinde yapacaklarını söylediklerini ve bu sözlerini tutacaklarını söyledi.

Bakan Kurum açıklamasının devamında kentsel dönüşüm projesinin rızaya bağlı olacağını belirterek, 1.5 milyon metrekarelik alanda yaklaşık 8 bin 300 binanın kentsel dönüşüme gireceğini ifade etti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim