Ceren Moray Kimdir? Oyuncu Ceren Moray Hayatı ve Dizileri

Avlu dizisi ile televizyon dizileri arasında özel bir yer edinen güzel oyuncu Ceren Moray, küçük yaşlardan beri oyunculuğun içerisinde yer almaktadır. Hayatının detaylarıyla merak edilen oyuncu Ceren Moray hakkında merak edilenler konusu yazımızın devamında..
Yorum Yap
2 dk okuma süresi
10 Kasım 2018

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Televizyon dizilerinde gördüğümüz büyük yeteneğinin yanı sıra farklı tarzı ile de dikkatleri çeken güzel oyuncuCeren Morayhayatının merak edilen detaylarıyla yazımızın devamında…

ceren moray

Ceren Moray Hayatı

5 Haziran 1985 tarihinde Diyarbakır’da dünyaya gelen oyuncu Ceren Moray, tam adıyla Ceren Moray Brun, Diyarbakırlı bir babanın ve Kastamonulu bir annenin tek kızı olarak doğdu. Henüz küçük yaşlardayken İstanbul’a taşınmış olan Moray, tiyatro alanındaki eğitimlerine de küçük yaşlarda başlama imkanı bulmuş oldu.

Uzun seneler boyunca Pera Güzel Sanatlar Okulu’nda oyunculuk dalında eğitim alan Moray, 2005 senesinde yaptığı üniversite tercihleriyle Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü oyuncusu olmaya hak kazanmıştır ve okulundan 2009 senesinde başarıyla mezun olmuştur.

Ceren Moray Kariyeri

Ceren Moray dizileriile tanıdığımız ünlü bir oyuncu olmadan önce ilk deneyimini 2003 senesinde Serseri Aşıklar isimli dizisiyle edinme imkanı buldu. Şerif Gören ve Orhan Oğuz tarafından yönetmenliğinin üstlenildiği dizide Müjde Ar, Fadik Atasoy, Nurseli İdiz, Salih Güney, Levent Üzümcü gibi usta isimlerin yer aldığı diziyle birlikte Moray da televizyon dünyasına ilk adımını atmış oldu.

ceren moray

Serseri Aşıklar dizisini bitmesinin ardından oyunculuğa bir süre ara veren Moray, bu süreçte eğitimine devam etti ve 2007-2010 seneleri arasında Su isimli karaktere hayat vermek için Kaval Yelleri dizisinde yer almaya başladı. Bu dizide ise İbrahim Kendirci, Aslı Enver, Sarp Apak, Pelin Karahan ve Dağhan Külegeç gibi isimler ile birlikte rol aldı.

En büyük çıkışını Fox Tv ekranlarında yayınlanan ”O Hayat Benim” isimli dizide yer alıp Efsun karakterine hayat vererek yapan Ceren Moray, bu dizide başarısıyla başrol oyuncularından bile çok konuşuldu. Oyunculuğunun ne denli başarılı olduğunu gösteren Moray, zengin hayatına geçmeye çalışan fakir ve hırslı bir kadını canlandırarak dikkatleri üzerine çekti. Dizinin reyting başarısında büyük bir payı olan oyuncu, bu projede ise Keremcem, İclal Aydın, Oya Başar, Yeşim Ceren Bozoğlu gibi ünlü isimlerle aynı karede yer aldı.

Dizilerinin yanı sıra filmlerinde de başarıyla boy gösteren Ceren Moray kariyeriiçerisinde Bir Küçük Eylül Meselesi gibi başarılı bir projenin yer almasını sağladı. 2014 senesinde oynadığı bu filmde kendisine Engin Akyürek ve Farah Zeynep Abdullah eşlik etti.

ceren moray

2015 senesinde bir diğer sinema filmi olan ve yönetmenliğini Caner Özyurtlu’nun üstlenmiş olduğu Yok Artık ile beyaz perdede yer alan oyuncu bu filmde ise Erkan Kolçak Köstendil ile başrolleri paylaştı.

Ceren Moray Özel Hayatı

Son dönemlerde Demet Evgar ile birlikte yer aldığı Avlu dizisi ile çok konuşulan ve bu dizi için değiştirdiği tarzı ile büyük beğeni toplayan güzel oyuncu 2017 senesine geldiğimizde ise bir süredir ilişki yaşadığı Fransız Nicco Burn ile evlenmiştir.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com