Cenk Tosun 28 milyon Euro bedelle Everton’da

İngiliz medyası Cenk Tosun'un Everton ile büyük ölçüde anlaşma sağladığını doğruladı.

04.01.2018 - 13:16
04.01.2018 - 13:16
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İngiliz medyası Cenk Tosun’un Everton ile büyük ölçüde anlaşma sağladığı resmen açıkladı. Son konuşulan rakamlar 28 milyon Euro civarında olduğu ve yakın bir zamanda bu transferin resmen açıklanacağı vurgulandı.

Dün akşam saatlerinde Londra´ya giden Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ile Everton yöneticileri arasında gerçekleşen son görüşme detayları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Everton Kulübü yöneticileri Cenk Tosun için daha önce verdikleri 25 milyon poundluk bonservis bedeli teklifini 28 milyon Euro’ya kadar çıkarırken son teklifi de ortaya koymuş oldular.

Taraflar arasında yapılan anlaşmanın detayları şimdiden İngiliz medyasında dönmeye başlarken siyah beyazlı taraftarları da büyük bir heyecan sardı. Süper Lig´de verilen arada tatilini İngiltere’de geçiren ve iki kulüpten haber bekleyen Cenk Tosun´un hafta sonundan önce Everton için sağlık kontrolünden geçtiği ve artık imza atmasının an meselesi olduğu vurgulandı.

Fikret Orman’dan Açıklama

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yeni transfer Vida’nın imza töreninde Cenk Tosun’un durumu ile ilgili daha öncesinde de bazı açıklamalarda bulunarak Everton ile görüştüklerini doğrulamıştı.

Fikret Orman, “Bu gerçekten siyah beyazlı kulüp için olağanüstü bir durum. Bu ciddiyet üzerinde düşünerek sağlam adımlar atmak istiyoruz. Bizim oyuncularımıza teklif gelmesi zaten olağan bir durum. Cenk’e Everton dışında başka takımlardan da teklifler var ancak o İngiltere’yi istediğini daha öncede söylemişti. Cenk’in geleceğini de düşünüyoruz.” ifadelerini kullanıştı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim