Dizi Fragmanları

Cem Karaca’nın Hayatını Konu Alan “Cem Karaca’nın Gözyaşları” Filminin Afişi Yayımlandı!

Ülkemizin önemli sanatçıları arasında yer alan, hayattayken olduğu gibi ölümünün ardından da şarkıları dillerden düşmeyen Cem Karaca’nın hayatının film olacağı açıklanmıştı. Sete çıkan Cem Karaca’nın Gözyaşları filminin afişi yayımlandı.

Namus Belası, Bu Son Olsun, Resimdeki Gözyaşları, Tamirci Çırağı ve daha nice şarkıların sahibi Cem Karaca, ülkemizin değerli sanatçılarından biri.

Usta sanatçı geçirdiği kalp krizi sonucu 8 Şubat 2004’te hayatını kaybetmiş, fakat şarkıları vefatının ardından onu yaşatmaya devam etmişti.

Geçtiğimiz yıl usta sanatçının anısını yaşatmak adına hayatının sinemaya aktarılmasına karar verilmişti.

Film Cem Karaca’nın eşi İlkim Karaca’nın, kendisinden izin alınmadığı ve kişilik haklarına zarar verdiği gerekçesiyle projenin durdurulması için mahkemeye başvurması ile gündeme gelse de çekimlerine başlandığı açıklanmıştı.

İsmail Hacıoğlu’nun Cem Karaca’yı canlandıracağı filmin yönetmeni Yüksel Aksu olmuş; filmde Fikret Kuşkan, Yasemin Yalçın, Melisa Aslı Pamuk, Meral Çetinkaya, Buçe Buse Kahraman ve Melisa Döngel’in rol alacağı da filmle ilgili bilgiler arasında yer almıştı.

Filmin danışmanlığını Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca ve yakın çevresi yaparken, senaryosunu da Onur Böber, Özden Uçar ve Emrah Saltık kaleme aldı.

Çekimlerine usta sanatçının doğup büyüdüğü İstanbul’un Bakırköy ilçesinde başlanmasının ardından filmle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Merakla beklenen filmin afişi yayımlandı!

Vizyon tarihi henüz açıklanmayan filmin 2024’e yayınlanması bekleniyor.

Biz de filmi heyecanla bekliyoruz!

Kaynak: https://onedio.com/haber/cem-karaca-nin-hayatini-konu-alan-cem-karaca-nin-gozyaslari-filminin-afisi-yayimlandi-1182977

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu