Celil İslami: İki ülke arasında tankerin serbest bırakılması için yazışmalar yapılmıştır

İranlı bir yetkili İngiltere'nin el koyduğu İran tankeriyle ilgili iki ülke arasında yazılı görüşmeler yapıldığını bildirip "Serbest bırakılmanın en kısa süre içinde gerçekleşmesini umuyoruz" dedi. Fars'a göre Cebelitarık yetkilileri el konulan İran tankerinin bu akşam bırakılabileceğini söyledi. İngiltere ile İran arasındaki karşılıklı tanker el koyma ile yaşanan kriz konusunda çözüm süreci başladı.

13.08.2019 - 15:23
13.08.2019 - 19:08
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

İran resmi haber ajansı IRNA’ya göre İran Limanlar ve Denizcilik Kurumu Deniz İşleri’nden Sorumlu Yardımcısı Celil İslami, İran’ın Cebelitarık Boğazı’nda İngiltere tarafından alıkonulan Grace-1 isimli petrol tankeri konusuyla alakalı olarak “İki ülke arasında, tankerin serbest bırakılması için yazışmalar yapılmıştır” dedi.

Londra bırakmayı düşünüyor!

İngiltere’nin İran petrol tankeri mümkün olduğu kadar çabuk özgür bırakmak istediğini belirten Celili, şu açıklamaları yaptı:

“Karşılıklı yazışmaların ardından, İngiltere, İran’ın petrol tankeri Grace 1’i bırakmakla ilgileniyor. Serbest bırakılmanın en kısa süre içinde gerçekleşmesini umuyoruz.”

Denizcilik yetkilisi, ABD’nin isteğiyle İngiltere tarafından Suriye’ye petrol konusundaki yaptırımları hiçe sayması gerekçesiyle Kraliyet Deniz Piyadeleri’nin çıkarma yapması suretiyle el konulan Grace 1 için “Yalan yanlış ithamlarla tevkif edilmiştir” dedi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim