Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Çekirge İstilası Kıyamet Alameti Mi? Araf Suresinde Geçiyor

Son Güncelleme:
 Çekirge İstilası Kıyamet Alameti Mi? Araf Suresinde Geçiyor

Afrika’da başlanan ve şu anda ülkemizin sınır komşusu olan İran ve Irak’ta da devam eden çekirge istilası sosyal medyada günün konusu oldu. Twitter’da TT olan çekirge istilası kıyamet alameti mi sorularının yanıtı aranıyor. Birçok sosyal medya kullanıcısı herkesi tedirgin eden çekirge istilası ile ilgili olarak Araf Suresi paylaşıyor.

Çekirge istilası iddiaları bugün sosyal medyada günün konusu oldu. Binlerce sosyal medya kullanıcısı #çekirgeistilası’ hastagı üzerinden yorum yaparken korkutan iddiaları da gündeme geldi. Şubat ayında Afrika ve Asya’da birçok ülkede görülen şimdi de sınır komşularımızla olan İran ve Irak’ta görülmeye başlanan çekirge istilası ile ilgili olarak kıyamet alameti iddiaları ortaya atıldı. Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Örgütü tarafından yapılan açıklamada küçük bir çekirge sürüsünün günde 35000 kişinin yiyebileceği gıda miktarını tüketebileceği açıklandı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından ise herkesin aklına Araf Suresi geldi. Peki Kur’an’da çekirge istilası ile ilgili neler yazıyor?

Türkiye Sınırına Kadar Ulaştı

Afrika’da başlayan ve birçok ülkede görüldükten sonra tedirginliğe yol açan çekirge istilası şu anda Türkiye’nin sınır komşuları olan İran ve Irak’ta da yaşanıyor. İddialar sosyal medyada yayılırken kısa süre içerisinde gündeme oturdu ve Twitter’da TT oldu. Birleşmiş Milletler tarafından da çekirge sürelerindeki artış nedeniyle yaşanabilecek olası bir insanı felakete karşı uyarılar yapıldı.

Çekirge İstilası Kıyamet Alametimi?

Sosyal medya kullanıcıları tarafından sınır komşularımızla görülen çekirgelerin Türkiye’ye doğru yol aldığına ilişkin görüntüler paylaşırken herkesin aklına kur’an-ı Kerim’de yer alan Araf Suresi geldi. Konu ile ilgili olarak Araf Suresi 33 ayet şu şekilde;

-“Biz de, her biri ayrı ayrı birer mucize olmak üzere başlarına tufan, çekirge, ürün güvesi (haşerât), kurbağalar ve kan gönderdik. (Hiçbirinden ders almadılar.) Büyüklük tasladılar ve suçlu bir kavim oldular.”

Sosyal medya kullanıcılarının büyük çoğunluğu yaptıkları paylaşımda çekirge istilasının bir kıyamet alameti olduğunu iddia etti.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Aleyna Çakır’ın katil zanlısı Ümit Can Uygun Müge Anlı’yı tehdit etti! Oraya nasıl silah sokabilirim?
11 09 2020 - 16:19
Kardelen Kamışlı kimdir? Hotel Carmine nerede ve neler yaşandı?
11 09 2020 - 10:38
Ankara’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasağı olacak?
10 09 2020 - 11:32
Hafta sonu yasak gelen iller belli oldu mu? 12-13 Eylül 2020 hangi illerde yasak var?
8 09 2020 - 09:18
Uzman Çavuş Musa Orhan kimdir? Neden sosyal medyanın gündeminde?
26 08 2020 - 10:59
Nihat Hatipoğlu koronavirüse mi yakalandı? Sevenlerinden dua istedi
25 08 2020 - 09:46
Yorum Yap