Cavit Çağlar Rusya’dan özel ödül

Türkiye ile Rusya arasında yaşanan kriz döneminde devreye giren Cavit Çağlar'a ödüller peş peşe geldi.

23.12.2017 - 17:19
23.12.2017 - 17:19
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Türkiye ile Rusya arasında yaşanan kriz döneminde devreye giren Cavit Çağlar bazı açıklamalarda bulundu. Genelkurmay Başkanı’nın yakın arkadaşı olan eski Devlet Bakanı Cavit Çağlar, Rusya ile ülkemiz arasında yaşanan sorunlardan sonra buzları nasıl erittiğini tek tek anlattı.

Devlet nişanı ile ödüllendirilen eski Devlet Bakanı Cavit Çağlar eski zamanlarda Rusya ile Ankara arasında yaşanan sorunlara değinerek bunları nasıl çözdüğünü anlattı. Rusya ile ikili ilişkilerde yaşanan sıkıntılı dönemlerde her zaman vatanı için mücadele ettiğini belirten Cavit Çağlar, Türkiye’nin lokomotif sektörleri arasında yer alan tekstil ve hazır giyime de büyük destek verdi.

Cavit Çağlar’a Ödül

Türkiye ile Rusya arasındaki ‘uçak krizi’nin aşılmasına da büyük destek veren Cavit Çağlar’a ödül üstüne ödül yağıyor. Daha öncesinde de Rus turistlere yeniden kavuşan turizmcilerin plaket verdiği Çağlar’a yeni bir ödül de Rusya’nın önemli pazarlarından geldi. İki sektörün öncü liderleri Mercure Hotel’de düzenlenen törende Cavit Çağlar’a plaket sundu.

İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi ile Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı ve Türkiye İhracatçılar Birliği (TİM) Başkanvekili Süleyman Kocasert, Akdeniz Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu (AHKİB) Başkanı Hayri Uğur ve Uludağ Hazır Giyim Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) Başkanı Şenol ödülü Cavit Çağlar’a birlikte verdiler.

Cavit Çağlar zamanında ülke için çok mücadele verdiğini hatırlatarak Rusya ile krizin aşılmasına başrol oynayarak sanayinin yeniden hareketlenmesi de sağladı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim