Casusluk Suçlamasıyla Tutuklanan ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu Görevlisi Metin Topuz Hakkında Karar Çıktı

Terör örgütü FETO soruşturması kapsamında casusluk suçlamasıyla tutuklanan ABD'nin İstanbul başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz'un yargılandığı davada tutukluluk halinin devamına karar verildi.

28.06.2019 - 14:50
28.06.2019 - 16:58
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

ABD’nin İstanbul başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz, casusluk suçlamasıyla tutuklandığı davada bir kez daha hakim karşısına çıktı. Bugün görülen duruşmada Metin topuz hakkında tutukluluğun devamına karar verildi.

Olayın Geçmişi

2017 yılında Eylül ayında ABD’nin uyuşturucu ile mücadeleden sorumlu güvenlik birimi DEA’da çalışan Metin Topuz, Türkiye’de gözaltına alınmış ve Ekim ayının başında tutuklanmıştı. Haklarında Terör örgütü Fetö’ye üye olmaktan soruşturma yürütülen ve aralarında eski savcı ile üst düzey emniyet yetkililerinin de bulunduğu 121 kişi ile temas halinde olduğu tespit edilen Metin Topuz’un 17-25 Aralık 2013 tarihinde yolsuzluk iddialarıyla ilgili operasyonu yürüten kişilerle de görüşme yaptığı iddia edilmişti. Bu bağlantıları kabul eden Metin Topuz, işinin bir parçası olduğunu ve karar merciinin kendisi değil üstleri olduğunu, onlar ne söylerse kendisinin onu yaptığını dile getirmişti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim