Canan Karatay grip aşısının tehlikesine dikkat çekti

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
18 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Lüleburgaz’da düzenlenen bir söyleşiye katılan Prof. Dr. Canan Karatay, grip aşısının tehlikeli olduğunu söylerken, aşıların içeriğinde alüminyum bulunduğunu ve alüminyumun Alzheimer nedeni olduğuna dikkat çekti. “Aşı vurulmaya gerek yok” diyen Karatay, aşı yerine D vitamini kullanımının çok önemli olduğunu vurguladı.

Canan Karatay, kendisinin geleneksel ve doğal olanını hatırladığını belirterek, Türk mutfağının en sağlıklı mutfak olduğunu dile getirdi. İnsanların derdinin kilo vermek olmaması gerektiğine vurgu yapan Karatay, asıl önemli olanın vücudun sağlıklı olması gerektiğinin altını çizdi. Endüstriyel ürünlerden uzak durulması gerektiğini söyleyen Karatay, ailelerin beslenme tarzının çocuklarına yansıdığını ifade etti. Kendi aile büyüklerinin, babasının ve annesinin şeker hastası olduğunu anlatan Karatay, anne ve babasına insülin yapıldığını, şekeri hayatından o zaman çıkardığını söyledi.

“Grip Aşısı Tehlikelidir”

Aşıların içeriğinde alüminyum bulunduğunu aktaran Karatay, alüminyumun ise Alzheimer nedeni olduğunu söyledi. Aşı yaptırmaya gerek olmadığını ve bunun yerine D vitamini kullanımının çok önemli olduğunu belirten Karatay, meyvenin insülin direncini arttırdığını ve şeker yenilmemesi gerektiğini vurguladı. Mısırözü ve ayçiçek yağının çiğ olarak tüketilebileceğini belirten Karatay, sık sık yemek yemenin de insülin direncini yükselteceğini söyledi. Yıllarca yumurtanın sarısının insanlara yedirilmediğine dikkat çeken Karatay, o nedenle herkesin aptallaştığını, dünyada açlığın önlemediğini ve bazı insanların ceplerinin açlığının önlendiğini belirtti.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com