Canan Karatay: En Sağlıklı Meyve Zeytin

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
29 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay önemli açıklamalarda bulundu. İnsan vücudunun çalışabilmesi adına gereken 92 mineralin 84’ünün bozulmamış kristal kaya tuzu içerisinde bulunduğunu söyleyen Karatay, söz konusu tuzun ömrü uzattığına da değindi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi’nde düzenlenen konferansta konuşma gerçekleştiren Karatay, halk arasında üç beyaz olarak adlandırılan un, tuz ve şekerden uzak durulması gerektiğinin altını çizdi.

Bağışıklık Sistemi Çöküyor

Kanserin korkutucu bir hastalık olmadığını söyleyen Karatay, kanserin grip olunduğundaki gibi vücudun bağışıkık sistemini çökerttiğini dile getirdi. Bağışıklık sisteminin güçlü tutulması gerektiğinden bahseden Karatay, ülkemizde çeşitli bölgelerde tuz bulunduğunu ve buralardan saf kaya tuzu çıkarıldığını aktardı.

Kaya tuzunun bilinen tuzlardan farklı olduğunu ve tansiyonu yükseltmediğine dikkatleri çeken Karatay, insan vücudunun çalışabilmesi için 92 elemente ihtiyacı olduğunu belirtti. Kaya tuzunun dinçleştirdiğini, güç ve kuvvet verdiğini ifade eden Karatay, eksikliğinin ise uykusuzluk ve dengesizlik sebebi olduğuna vurgu yaptı.

En Sağlıklı Meyve Zeytin

Konuşması sırasında en sağlıklı meyvenin ise zeytin olduğundan bahseden Karatay, gün içerisinde tüketilmesi gereken zeytinin 30-40 adet olduğunu belirtti. Soğuk sıkım zeytinyağının ömrü uzattığını ve kronik hastalıkları engellediğini işaret eden Karatay, söz konusu ürünün kanserli hücreleri öldürdüğünüde belirtti.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com