Kimdir?

Can Yaman Kimdir? Can Yaman Nereli, Kaç Yaşında?

Türk televizyonlarının dikkat çeken genç isimleri arasında yer alan Can Yaman yalnızca hayranlık uyandıran yakışıklılığı ve yer aldığı dizilerdeki başarısıyla değil, dolu dolu geçen eğitim hayatı ve bilgi birikimiyle de konuşulmaktadır. Can Yaman kimdir, nereli ve kaç yaşında sorularının yanıtı ve çok daha fazlası aşağıdaki yazımızda yer almaktadır.

Can Yaman Kimdir? Can Yaman Nereli, Kaç Yaşında?

Can Yaman Kimdir?

İstanbul , Suadiye doğumlu Can Yaman 8 Kasım 1989 tarihinde dünyaya gelmiştir. Yugoslavya kökenli bir ailede doğan Yaman, teknik direktör ve futbolcu Fuat Yaman’ın da yeğenidir. İlköğretimini Bilfen Koleji ve lise eğitimini İtalyan Lisesi’nde tamamlamış, bu liseden birincilikle mezun olmuştur. Lise yıllarında bir değişim programı aracılığıyla Amerika’da bulundu, sonrasında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Hukuk fakültesini bitirdikten sonraki ilk senesinde mecburi stajını Waterhouse Coopers isimli global boyutta prestije sahip bir şirkette yapan Yaman, 2014 senesinde 6 aylık avukatlık tecrübesi edinme şansına da sahip olmuştur. Ancak çevresindekilerin yoğun ısrarı sonucunda oyunculuk dünyasına adım atma kararı alan yakışıklı aktör, bu amaçla Cüneyt Sayıl‘dan oyunculuk dersleri almaya başlamıştır.

Can Yaman Kimdir? Can Yaman Nereli, Kaç Yaşında?

Oyuncu Can Yaman sıra dışı ve çok yönlü bir yaşama sahiptir. Aldığı iyi eğitimin yanında İtalyanca, Almanca, İngilizce ve Lazca öğrenen Yaman, lisanslı basketbol oyunculuğu yapmaktadır. Buna ek olarak gitar, bateri ve piyano çalmakta, futbol, rafting, badminton, masa tenisiyle de ilgilenmektedir.

Can Yaman Kariyeri

2014 senesinde Türkan Derya tarafından yönetilen Gönül İşleri isimli televizyon dizisi sayesinde ilk oyunculuk deneyimini kazanan Can Yaman, bu dizide, Selma Ergeç, Timuçin Esen, Sinem Kobal,  Bennu Yıldırımlar ve Fırat Çelik gibi ünlü isimlerle aynı karede yer alma fırsatı kazanmış oldu.

2015’e gelindiğindeyse İnadına Aşk dizisinde Açelya Topaloğlu ile birlikte başrolde oynama başarısı gösteren oyuncunun bu dizide yönetmeni ise usta isim Osman Sınav olmuştur.

Can Yaman Kimdir? Can Yaman Nereli, Kaç Yaşında?

2016 senesinde Cengiz Bozkurt, Gül Onat, Altan Erkekli, Selen Soyder, Bülent Şakrak, Deniz Oral gibi birçok ünlü ismin yer aldığı Hangimiz Sevmedik isimli dizide Tarık karakterine hayat vermiştir.

2017 senesindeyse Star Tv’de yayınlanan Dolunay adlı televizyon dizisinde ve 2018’de yine aynı kanalda Erkenci Kuş isimli dizide başrol oynamıştır. Kariyerini yalnızca televizyon dizileriyle sınırlandırmayan oyuncu Varlam Ata, Sahte Gelin, Göcekler Göğerince ve Haybeden Gerçek Üstü Konuşmalar isimli tiyatro oyunlarının da kadrosunda yer almıştır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu