Cam filminde yüzde 70 geçirgenlik şartı

Geçtiğimiz hafta Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen toplantıda cam filmindeki belirsizliğin sona erdirilmesi amacıyla kararlar alındı.

19.12.2017 - 10:55
19.12.2017 - 10:55
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Son dönemde bir süredir tartışmalara konu olan cam filmi yasağı ile ilgili belirsizlikleri ortadan kaldırmak amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimat kapsamında çalışmalara başlayan hükümet, bu konuda uygulanması gereken standartları ve kuralları belirlemek üzere tasarı hazırladı.

%70 Geçirgenlik Şartı Getiriliyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta düzenlenen toplantıda, cam filmi konusunda yaşanan tartışmalara son verilmesi amacıyla bazı kararlar alındı. Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 14. maddesinde yapılması öngörülen bazı değişiklikler tasarı olarak yeniden düzenlendi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’na gönderilen tasarıda, araçların ön camına cam filmi uygulaması yapılamayacağı, sürücülerin 180 derece ön görüş alanı kapsamındaki sağ ve solunda bulunan yan camlara cam filmi ile birlikte camın toplam ışık geçirgenliğinin de en az %70 olması koşuluyla cam filmi uygulanabileceği hükmü getirildi.

Tasarıda ayrıca sürücülerin arkasında yer alan camlara ise cam filmi uygulanabileceği belirtilirken, aynı şekilde uygulanan cam filmi ile birlikte camın ışık geçirgenliğinin en az %70 olabileceği kaydedildi. Toplu ulaşım araçlarında da acil çıkış camlarına cam filmi uygulanamayacağı şartı getirildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim