Çalışma Bakanlığı TYP Kapsamında 80 Bin Personel Alımı Yapacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu yıl ilk defa yapılacak bir uygulamaya imza atıyor. Toplum yararına çalışma programı kapsamında Çalışma Bakanlığı personel alımı yapacak. Bu kapsamda alınacak personel sayısının 80 bin olduğu açıklandı. Alınacak personeller okulların bakım, onarım ve temizlik işlerinde görevlendirilecek. 80 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Milli […]

07.09.2018 - 11:27
07.09.2018 - 11:27
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu yıl ilk defa yapılacak bir uygulamaya imza atıyor. Toplum yararına çalışma programı kapsamında Çalışma Bakanlığı personel alımı yapacak. Bu kapsamda alınacak personel sayısının 80 bin olduğu açıklandı. Alınacak personeller okulların bakım, onarım ve temizlik işlerinde görevlendirilecek.

80 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı Buyur okullarda çocukların huzur güven ve sağlık ortamı içerisinde eğitim alabilmesi için ortaklaşa bir çalışmaya imza atıyor. “Güvenli Okul, Güvenli Gelecek” protokolüne imza atan 3 bakanlık TYP programını okulların açılması ile birlikte başlatacak. Bu program kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullara İŞKUR aracılığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından personel alımı yapılacak. Alınacak personeller için ilk etapta 60 bin kişilik ödenek aktarılacak. Yine toplum yararına çalışma programı kapsamında yaklaşık 20 bin kişi de ‘güvenli eğitim koordinasyon görevlisi’ olarak okullarda istihdam edilecek. Bu sayede okullarda yaşanan sorunların anbean takip edilmesi ve gereken tedbirlerin hızlı bir şekilde alınması sağlanacak. TYP’den yararlanacak kişi sayısı toplamda 80 bin olacak.

ÇOCUKLAR GÜVENLİ VE SAĞLIKLI ORTAMDA EĞİTİM ALACAK

Toplum yararına çalışma programı kapsamında başvuru yapmak isteyenler İŞKUR üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecekler. Yürütülen bu çalışma ile çocukların ve gençlerin güvenli ve daha sağlıklı bir ortamda eğitim alacaklarını belirten Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bunun kaliteli bir eğitimin olmazsa olmaz bir parçası olduğunu dile getirdi. Bu uygulama sayesinde yeni eğitim-öğretim döneminde ailelerinin gözünün arkada kalmayacağını belirten Selçuk, Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlığı ile birlikte bu konuda önemli adımlar attıklarını ifade etti. İlk Ders zili çalmadan önce İŞKUR üzerinden alınacak başvurularını tamamlanmasının hemen ardından program başlayacak. Program eğitim öğretim yılının sonuna kadar sürecek. Ücret konusunda da açıklama yapan Bakan Selçuk, TYP kapsamında görevlendirilen personellerin hepsine asgari ücret üzerinden ödemeler yapılacağını belirtti.

 

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim