Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Büyük İstanbul Depremi En Çok Etkilenecek Olan İlçe Belli Oldu

İstanbul'da 26 Eylül tarihinde meydana gelen depremin ardından panik ve korku giderek artıyor. Olası bir İstanbul depremi sırasında en çok zarar görecek ilçenin Fatih olduğu belirlendi. Fay hattına çok yakın olduğu belirlenen Fatih ilçesi, olası İstanbul depremi sırasında çok büyük zarar görebilir.
Eklenme:
 Büyük İstanbul Depremi En Çok Etkilenecek Olan İlçe Belli Oldu

İstanbul’da 20 yıl sonra meydana gelen 5,8 şiddetindeki depremden sonra olası bir İstanbul depremi konusunda endişeler arttı. Yapılan araştırmalar sonucunda uzmanlar Avrupa Yakası’nda olası depremin ardından meydana gelebilecek yıkımın yüzde 65 olduğunu belirlerken, Anadolu Yakası’nda ise yüzde 35 oranında olacağının tahmin edildiğini duyurdu.

İstanbul’un En Yaşlı İlçeleri Belirlendi

26 Eylül tarihinde yaşanan depremin ardından yapılan araştırmalar sonucunda İstanbul’un en yaşlı yapı stoğunun 7 ilçede bulunduğu tespit edildi. Beyoğlu 30 yıl ile en yaşlı ilçe olurken hemen ardından 28 yıl ile Fatih ilçesi geliyor. Adalar 27 yıl, Güngören 23 yıl, Bakırköy 22 yıl ve Kadıköy ile Beşiktaş 21 yıl ile diğer en yaşlı ilçeleri oldu.

Sultanbeyli En Genç İlçe Çıktı

Yapılan incelemeler sonucunda altyapı stoğu bakımından İstanbul’un en genç ilçesi ise Sultanbeyli oldu. Sultanbeyli’de yapıların 4-5 yaş aralığında olduğu belirlenirken Esenyurt, Sancaktepe, Kağıthane, Tuzla, Beylikdüzü ve Arnavutköy onu takip etti.

20 İlçe Fay Hattına Çok Yakın

AFAD tarafından yayınlanan İstanbul risk haritasına bakıldığında birinci derecede riskli ilçeler de ortaya çıktı. Avrupa Yakası’nda deprem sırasında en riskli ilçeler Avcılar, Bakırköy, Küçükçekmece, Beylikdüzü, Güngören, Zeytinburnu, Bahçelievler ve Fatih oldu. Anadolu Yakası’nda ise, Üsküdar, Kadıköy, Ümraniye, Ataşehir, Kartal, Maltepe, Sultanbeyli, Pendik, Sancaktepe, Adalar ve tuzlu olarak öne çıktı.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Buşon ücreti nedir? Buşon ücreti nerede ödenir?
23 07 2020 - 10:34
Volkan Uzun kimdir? Köpeğe tecavüz iddiaları sosyal medyayı ayağa kaldırdı
23 07 2020 - 09:03
Nurseli Aksoy vurulma anı! Ünlü TikTok fenomeni neden vuruldu?
21 07 2020 - 10:46
Pınar Gültekin kimdir? Pınar Gültekin bulundu mu?
21 07 2020 - 10:24
Tuma Çelik kimdir? Tecavüz skandalı ile gündeme gelen vekil ihraç edildi
20 07 2020 - 17:19
Netflix Türkiye’den çekilecek mi? AK Partili Mahir Ünal net yanıt verdi
20 07 2020 - 14:47
Yorum Yap