Kadın

Büyük Gözler İçin Nasıl Makyaj Yapılmalıdır?

Büyük göz çoğu kadının hayalidir. Her yüz tipine farklı bir makyaj tekniği uygulandığı gibi büyük gözlü kadınlar da için de değişik bir makyaj tipi vardır. Büyük göze sahip olmak ayrıcalıktır bu yüzden gözünüzü daha güzel ve canlı gösterecek bir makyaj uygulaması önemlidir.

İşte büyük Gözler İçin Öneriler

  1. Göz Makyajı Nasıl Olmalıdır.?

Eğer büyük olan gözünüzden memnun değil ve biraz daha küçük göstermek istiyorsanız yapabileceğiniz makyaj teknikleri bulunmaktadır. Öncelikle başlangıç adımı olarak çok kolay ve bilinen teknik bulunmaktadır. Bu teknik göz kalemi ve far seçimini kahverengi ve siyah tonlarında yapıp gözün altına uygulamaktır.

  1. Dudaklarda Ne Kullanılmalıdır?

Büyük gözün en büyük tamamlayıcısı mat ve koyu renklerdir. Dudaklarda kullanılan bordo, kahverengi ya da şeftali tonları gözünüze oldukça uyumlu olacaktır. Bunun dışında açık tonlu rujlarda kaçınmanız gerekmektedir. Açık renkli dudaklar direkt olarak gözleri ön plana çıkaracağından çok hoş bir görünüm vermeyebilir.

  1. Kirpikler Nasıl Olmalıdır?

Büyük gözlü kadınlar için yoğun kirpikler ideal olmaktadır. Kirpik kıvırma aletini kullandıktan sonra uygulayacağınız koyu renkteki rimel gözünüzün güzelliğini ön plana çıkaracaktır. Rimeli içten dışa doğru uygulayın ve kirpikleriniz arasında boşluk kaldıysa koyu renkteki göz kalemiyle bu boşlukları doldurun.

  1. Kaşlar Nasıl Olmalıdır?

Her yüz tipi için farklı bir kaş şekli bulunmaktadır. Kendiniz için en uygun olan kaş tipini bulduktan sonra yapılacak birkaç işlem gözünüze uyumlu olacaktır. Öncelikle kaşınızın içini doğal bir şekilde doldurun. Sık ve bakımlı kaşlar edinin. Ardından da kaşınızın sonuyla gözünüzün arasında kalan ve kaş kemiği olarak adlandırılan kısma aydınlık tonlarda far ya da highlighter uygulayın.

  1. Göz Şeklinize Göre Hangi Teknik Uygulanmalıdır?
  • Yuvarlak göze sahipseniz gözünüze badem şekli verecek olan bir makyaj seçmelisiniz. Bunun için göz kapağınızın sonuna koyu renklerde far sürebilirsiniz.
  • Gözleriniz ve kaşınız arasındaki mesafe çok az ise kirpik diplerinizden koyu başlayıp kaşınıza doğru rengi açılan ombreli bir far kullanabilirsiniz.
  • İki gözünüz arasındaki mesafenin çok yakın olduğundan şikayet ediyorsanız göz pınarlarınızın çevresine süreceğiniz açık tonda far ya da highlighter istediğiniz görünüme ulaşmanızı sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu